Dodaj ogłoszenie o pracy


Specjalny pakiet assistance dla ciężarowych Volvo

Osoby, które zakupią samochód ciężarowy marki Volvo u Autoryzowanego Dealera w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Serbii, Chorwacji, Czarnogórze i na Węgrzech zostaną objęte specjalnym programem ochrony Volvo Truck Assistance.

 

Firmy Europ Assistance wspólnie z VFS Usługi Finansowe Polska Sp. z o. o. oraz MAK Ubezpieczenia Sp. z o.o. uruchomiły nowy program ochronny dla użytkowników ciężarówek Volvo. Ochroną ubezpieczeniową objęte są wszystkie przypadki unieruchomienia, kradzieży lub rabunku pojazdu mające miejsce na terenie Polski i Europy. W takich wypadkach firma Europ Assistance, w zależności od rodzaju powstałej szkody, zapewnia: usprawnienie pojazdu na miejscu awarii, holowanie do najbliższego autoryzowanego warsztatu naprawczego marki Volvo, czy dostarczenie paliwa. W razie awarii klient może także liczyć na dozór ładunku lub przeładunek towaru, jeżeli usprawnienie nie jest możliwe a holowanie wraz z ładunkiem nie odbędzie się w ciągu 5 godzin. Dodatkowo, gdy czas naprawy auta przekroczy dobę firma assistance zapewni transport kierowcy i pasażerów do miejsca docelowego podróży lub siedziby Ubezpieczonego, a także zakwaterowanie w hotelu wraz z transportem, odbiór pojazdu po naprawie oraz przechowanie pojazdu na dozorowanym parkingu. Jeżeli w konsekwencji nieszczęśliwego wypadku kierowca oraz pasażerowie nie są zdolni do prowadzenia auta, program gwarantuje również wsparcie kierowcy zastępczego. Dodatkowo, jeżeli zdarzenie miało miejsce zagranicą, poszkodowanym przysługują świadczenia medyczne m.in. transport i repatriacja do placówki medycznej.

 

Pakiet Volvo Truck Assistance to także dostęp do całodobowej infolinii medycznej udzielającej porad co do postępowania w razie wypadku. To również pomoc informacyjna dotycząca lokalizacji hoteli, stacji paliw oraz sytuacji na drogach i połączeń drogowych. Klienci firmy Volvo Truck mogą dodatkowo liczyć na pomoc administracyjną w razie braku dokumentów niezbędnych do kontynuowania podróży - firma assistance zorganizuje ich dostarczenie bezpośrednio do załogi pojazdu. W razie potrzeby wykona również tłumaczenia telefoniczne w językach angielskim, niemiecki, włoskim i francuskim, a także tłumaczenia formularzy związanych ze szkodą.
Jak twierdzi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska – Dla kierowców pojazdów ciężarowych, którzy podróżują na długich dystansach ochrona assistance jest wyjątkowo ważna. Gwarantuje im szybką pomoc bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Volvo Truck Assistance to program, którego bogaty zakres zapewnia im wsparcie nawet w najtrudniejszych sytuacjach, jakie mogą zdarzyć się na drodze. Ubezpieczenie obejmuje zarówno kierowcę pojazdu, jak i wszystkich jego pasażerów, a ochrona ubezpieczeniowa trwa 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy.

(źt. Europ Assistance)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.