Dodaj ogłoszenie o pracy


Działania CSR - DB Schenker Logistics liderem w Polsce

Harmonijny rozwój: ekonomia, społeczeństwo i ekologia. Dwie prestiżowe nagrody za działania CSR – pierwsze miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w Polsce oraz Złoty Listek CSR. W ostatnim czasie operator logistyczny został wyróżniony aż dwiema nagrodami za odpowiedzialny biznes. DB Schenker Logistics otrzymał Złoty Listek CSR tygodnika „Polityka”. Ranking został przygotowany na podstawie badania 123 firm z grupy największych przedsiębiorstw w Polsce. Do ścisłego grona ze Złotym Listkiem zakwalifikowało się 14 przedsiębiorstw z różnych branż. Organizatorzy oceniając firmy, brali pod uwagę siedem obszarów: ład korporacyjny, prawa człowieka, postawę wobec pracowników, ochronę środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesową i zaangażowanie społeczne. DB Schenker Logistics w Polsce otrzymał Złoty Listek już drugi rok z rzędu.

Najbardziej odpowiedzialna firma w Polsce
Operator logistyczny zajął również pierwsze miejsce wśród polskich przedsiębiorstw w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm, przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Wynik został potwierdzony zewnętrznym audytem. Twórcy rankingu oceniali m.in. odpowiedzialne przywództwo i zarządzanie, relacje z interesariuszami i innowacyjność społeczną. W tym roku po raz pierwszy w historii rankingów zwycięska firma otrzymała aż 98 proc. punktów możliwych do zdobycia. Tak wysoki wynik DB Schenker Logistics w Polsce to efekt ponadprzeciętnego zaangażowania pracowników, wieloletniej, konsekwentnej pracy nad poszczególnymi obszarami biznesu, przy uwzględnieniu potrzeb różnych grup interesariuszy.

- Wyróżnienia, które otrzymaliśmy,  to informacja dla naszych klientów i innych partnerów,  że nasza  strategia, którą ogłosiliśmy publicznie, znajduje odzwierciedlenie w praktyce. Konsekwentnie od wielu lat działamy według modelu EFQM (Europejska Fundacja Zarządzania Jakością),  budując kulturę Lean. W centrum naszej uwagi są trzy obszary – ekonomia, społeczeństwo
i środowisko, zgodnie z korporacyjną strategią Schenker 2020. Podstawą efektywnego zarządzania są jednak dobre relacje ze wszystkimi interesariuszami: pracownikami, klientami, dostawcami i innymi partnerami, uwzględniające ich oczekiwania. Dlatego też postawiliśmy na zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność – mówi Janusz Górski, Prezes DB Schenker Logistics w Polsce.

(źr. DB Schenker)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.