Dodaj ogłoszenie o pracy


Obsługa logistyczna Reckitt Benckiser w rękach FM Logistic

FM Logistic wygrałó przetarg na obsługę nowego klienta z branży household, personal care i healthcare. Międzynarodowy operator logistyczny od maja br. realizuje usługi transportowe dla Reckitt Benckiser (Poland) S.A., światowego lidera w produkcji detergentów, środków czystości i higieny osobistej oraz leków bez recepty.

Kontrakt obejmuje usługi transportu i dystrybucji z magazynu Reckitt Benckiser w Nowym Dworze Mazowieckim (household i personal care) dla rynku polskiego, litewskiego, łotewskiego oraz estońskiego. O wygranej w przetargu zdecydowało doświadczenie FM Logistic w kompleksowej realizacji projektów dystrybucyjnych uwzględniając transport całopojazdowy oraz drobnicowy.  Firma prowadzi wiele trójstronnych, analogicznych misji logistycznych z innymi klientami gdzie operatorem magazynowym jest inne przedsiębiorstwo logistyczne.

Reckitt Benckiser jest światowym liderem w produkcji detergentów i środków czystości oraz wiodącą firmą w dziedzinie środków higieny osobistej i leków bez recepty. Posiada oddziały w 60 krajach, a w 200 sprzedaje swoje produkty. Na sukces firmy pracuje ponad 30 tys. osób na całym świecie. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie sięgają po najwyższej jakości produkty z portoflio tej marki.
Trzy główne domeny działalności firmy FM Logistic to: składowanie i handling towarów, transport krajowy i międzynarodowy oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie, jak: co-manufacturing i co-packing. FM Logistic, jako jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, mogący pochwalić się wiodąca pozycją w obszarze magazynowania towarów i produktów oraz ugruntowanym statusem eksperta w dziedzinie co-manufacturingu i co-packingu, w ostatnim czasie intensywnie rozwija zakres świadczonych usług transportowych.

Klienci tego operatora logistycznego to sieci handlowe oraz czołowi krajowi i międzynarodowi producenci artykułów spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, codziennego użytku, środków czystości, sprzętu high-tech i motoryzacyjnego.
(źr. za inf. FM Logistic)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.