Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic przejmuje Univeg Logistics Russia i wchodzi na rynek "fresh logistics"

Firmy FM Logistic i Univeg Grupa ogłaszają, że podpisały umowę zakupu Univeg Logistics Russia przez FM Logistic. FM Logistic przejmując Univeg umacni swoją pozycję wiodącego dostawcy usług logistycznych w Rosji i uzupełni dotychczasową ofertę o obsługę w temperaturze kontrolowanej produktów świeżych, głównie dużych sieci handlowych, oferując im najnowocześniejsze rozwiązania.

FM Logistic zdefiniował logistykę produktów świeżych, jako kluczowy segment w nowym dziesięcioletnim planie strategicznym, w celu uzupełnienia zakresu usług świadczonych dla detalistów (tj. poprzez połączenie dystrybucji produktów chłodzonych i produktów o temperaturze otoczenia).

-  Dzięki tej akwizycji możemy wzmocnić naszą pozycję w branży i rozszerzyć nasze usługi logistyczne o operacje w temperaturach kontrolowanych, kontynuując inwestycję w Europie Środkowej i Wschodniej, a w szczególności w Rosji. Istniejący zespół zarządzający Univeg Logistics Russia w niezmienionym składzie i miejscu będzie realizował obecną strategię. Oznacza to ciągłość dla pracowników i klientów. FM Logistic będzie nadal dostarczać wysokiej jakości usługi magazynowania i przewozu w temperaturze kontrolowanej do swojej bazy klientów - mówi Jean-Christophe Machet, dyrektor generalny FM Logistic.

FM Logistic jest dostawcą usług logistyki kontraktowej i usług transportowych. Od niedawna operator inwestuje w usługi magazynowania i transportu dla produktów świeżych. Firma w Rosji posiada już 10 platform gdzie zatrudnia 5,5 tys. pracowników, a do dyspozycji klientów jest w sumie 400 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Univeg Logistics Russia posiada 3 platformy w pobliżu Moskwy obsługujące główne sieci handlowe o łącznej powierzchni 100 tys. mkw. gdzie zatrudnienie znajduje 700 pracowników, a roczne obroty 2012 roku wyniosły 45 milionów euro.

(źr. FM Logistic)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.