Dodaj ogłoszenie o pracy


Fresh Logistics i Dachser Food Logistics wznawiają współpracę

Firma Fresh Logistics, zajmująca się obsługą logistyczną produktów świeżych, wymagających kontrolowanej temperatury, wznowiła współpracę z niemieckim operatorem produktów spożywczych - firmą Dachser Food Logistics.

W rezultacie tej kooperacji Fresh Logistics stanie się drugim największym partnerem w European Food Network. - Polska plasuje się na 6. miejscu jeśli chodzi o eksport produktów żywnościowych w Niemczech, a wolumeny ciągle rosną. Niemcy, z drugiej strony, są do tej pory największym rynkiem zbytu dla polskiego eksportu żywności. Naszym celem jest w pełni wykorzystać ten potencjał dla międzynarodowych usług transportowych - mówi Alfred Miller, dyrektor zarządzający Europejską Logistyką Żywności w firmie Dachser.
Przesyłki nadane z dowolnego miejsca w Polsce zostaną dostarczone w ciągu 2-3 dni do miejsca przeznaczenia w Niemczech.

- Dla firmy Fresh Logistics możliwość udziału w silnej sieci nie tylko otwiera drogę do najważniejszego dla Polski partnera handlowego, ale także do całej północnej, zachodniej i południowej Europy. Tworzy  także nową perspektywę dla naszych Klientów -  mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Grupa Raben świadczy obsługę logistyczną produktów świeżych nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Przypominamy w ostatnich tygodniach firma Fresh Logistics wdrożyła usługę UltraFresh, jest to dedykowany system dostaw do sieci handlowych dla produktów wymagających obniżonych temperatur od 0 do +2 stopni Celsjusza.

W ostatnich tygodniach dwunastu europejskich operatorów logistycznych  produktów żywnościowych zrzeszyło się tworząc sieć transportową - European Food Network, obejmującą swoim zasięgiem ponad 20. krajów Europy. Firmy wchodzące w skład European Food Network, przewożą przesyłki żywnościowe w segmencie niemrożonym. Sieć zapewnia usługi i kryteria jakościowe dla Klientów, jak również wspólne wewnętrze standardy, np. dla procesów, dokumentacji, interfejsu IT czy odpowiedzialności. W rezultacie logistyka żywności w całej Europie będzie sprawniejsza i bardziej niezawodna, a procesy bardziej przejrzyste.

- Misją Europejskiej Sieci jest bycie  wiodącą siecią dla ogólnoeuropejskich operacji transportowych - podsumowuje Tomasz Olenderek, Dyrektor Zarządzający Fresh Logistics.
(źr. Fresh Logistics)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.