Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS rozszerza zakres usług transportowych z i do Chorwacji

Firma UPS poinformowała o rozszerzeniu portfela usług świadczonych z i do Chorwacji, tworząc tym samym jednolity portfel możliwości transportowych w 28 krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Wprowadzając nowe opcje wysyłkowe i inne usługi dodatkowe, UPS oferuje klientom nadającym przesyłki z i do Chorwacji większą elastyczność wyboru pomiędzy szybkością dostarczenia przesyłki a jej kosztem, a także skuteczniejszy dostęp do rynków globalnych. Wraz z eliminacją barier handlowych, związanych z przystąpieniem tego kraju do UE, procedury uległy standaryzacji, a przesyłki pomiędzy Chorwacją a innymi krajami Wspólnoty mogą być realizowane łatwiej, bez konieczności gromadzenia dodatkowej dokumentacji.

Ekspresowe przesyłki z krajów UE – w tym z Polski mogą obecnie dotrzeć do miast w Chorwacji w ciągu jednego dnia roboczego. W przypadku mniej pilnych przesyłek do tego kraju, klienci mogą skorzystać z niezawodnej i ekonomicznej opcji przesyłki na określony dzień w ramach usługi UPS StandardTM. Ponadto nowe usługi dodatkowe oznaczają, że nadawcy mają większą kontrolę nad wysyłanym towarem. Do tych usług należy rozszerzona oferta UPS ReturnsTM, która ma pomagać w lepszym zarządzaniu procesami logistyki zwrotnej, a także usługa Przesyłka UPS za pobraniem (COD) – która umożliwia pobranie płatności za produkty w momencie dostawy, redukując tym samym ryzyko i poprawiając przepływy pieniężne nadawcy.

W przypadku przesyłek wysyłanych z Chorwacji do pozostałych krajów UE dostępna jest obecnie usługa UPS Standard. Uzupełnia ona istniejące usługi UPS ExpressTM dostępne z tego kraju, a połączenie ich obu daje chorwackim nadawcom dostęp do kompleksowego asortymentu z różnym czasem dostawy, co umożliwia dokonanie wyboru między szybkością dostawy a kosztami.

(źr. UPS)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.