Dodaj ogłoszenie o pracy


Rhenus już 20 lat w Polsce

Grupa Rhenus obchodzi w tym roku XX-lecie obecności na polskim rynku. - Przez dwie dekady polski oddział Rhenus z trzyosobowego przedsiębiorstwa zlokalizowanego w Szczecinie przeistoczył się w silnego operatora logistycznego, który zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników w 26 oddziałach w całym kraju - mówił Marcin Bartosz dyrektor generalny Rhenus Logistics w Polsce, podczas inauguracji rocznicy w ubiegły piątek w Warszawie.

Początki Grupy Rhenus w Polsce to rok 1993 i trzyosobowy oddział Rhenus Poland (dziś Rhenus Port Logistics Sp. z o.o.) w Szczecinie zajmujący się usługami logistyki portowej. Po 20 latach działalności i rozwoju, obecnie w skład Grupy Rhenus wchodzą już 4 spółki z 26 lokalizacjami w Polsce, na które składają się m. in. terminale przeładunkowe, centra dystrybucyjne, centralne archiwa, a także nowoczesny Zakładu Przerobu Stłuczki Szklanej w Pile, należący do Rhenus Recycling Polska Spółka z o.o. Grupa Rhenus w Polsce obsługuje kilka milionów zamówień rocznie i zatrudnia ponad 800 pracowników.

- Aktualnie, jesteśmy jedną z bardziej dynamicznie rozwijających się firm logistycznych, czego potwierdzeniem są nasze wyniki. W ubiegłym roku zanotowaliśmy rekordowe wzrosty obsługiwanych wolumenów i otworzyliśmy nowe lokalizacje. Sukcesywnie zwiększamy poziom zatrudnienia i przychody Grupy – podsumowuje Marcin Bartosz, Dyrektor Generalny Rhenus Logistics w Polsce.

Nowe usługi i nowa jakość na polskim rynku
Wraz z zasięgiem ewoluował również zakres usług firm z Grupy. Rhenus szczególnie mocno zaakcentował swoją obecność na polskim rynku, proponując swoim klientom rewolucyjny w swoim czasie serwis Home Delivery. Usługa polegająca na dostarczaniu mebli i sprzętu AGD wraz z wniesieniem, montażem oraz odbiorem zużytego sprzętu realizowana przez wykwalifikowany zespół to do dzisiaj jeden z najpopularniejszych produktów Rhenus.

Niedługo później powstał Rhenus Data Office Sp. z o.o. (wcześniej Remondis Data Office) proponując kompleksowe rozwiązania przechowywania, digitalizacji i niszczenia dokumentów. Kolejne przejęte spółki, Polta S.A. i Fastrack S.A., zostały w roku 2005 skonsolidowane w jedną – Rhenus Contract Logistics S.A. W  2009 roku połączono powstały rok wcześniej Rhenus Freight Logistics i Rhenus Contract Logistics, aby móc świadczyć wszechstronne usługi logistyki kontraktowej i frachtowej w ramach jednej organizacji. W roku 2013 nastąpiła zmiana nazwy firmy Rhenus Contract Logistics S.A. na Rhenus Logistics S.A.

Obecnie Grupa Rhenus proponuje szerokie spectrum rozwiązań logistycznych w Polsce, od kompleksowej obsługi logistyki kontraktowej (m.in. dla branży AGD, FMCG, szeroko rozumianego przemysłu, e-commerce czy branży wydawniczej) i portowej (frachty morskie, obsługa kontenerów, transporty barkowe, kolejowe oraz usługi Agencji Celnej i Morskiej), przez obsługę dokumentów, aż po recykling szkła. W 2010 Rhenus uruchomił nowoczesne Centrum Zarządzania Dokumentami (Archiwum) w Ożarowie Mazowieckim, a dwa lata później jedno z najnowocześniejszych europejskich centrów logistycznych w Goleniowie
w pełni poświęcone branży e-commerce. W roku 2012 rozbudował i zmodernizował także jednostkę w Poznaniu, obsługującą m. in. branżę wydawniczą.

- Misją Grupy Rhenus jest ambicja przekraczania oczekiwań naszych klientów. Oferujemy im najwyższej jakości usługi, ciągle szukając innowacyjnych i unikalnych rozwiązań dodatkowych. Nasza ambicja połączona z ciężką wspólną pracą przez minione 20 lat zaowocowała zaufaniem naszych partnerów i ugruntowaną pozycją Grupy Rhenus na polskim rynku. Patrząc w przeszłość cieszymy się z naszych dokonanych osiągnięć, ale patrząc w przyszłość jeszcze bardziej cieszymy się z wyzwań jakie stoją przed nami  – podsumowuje Marek Klabacha, Członek Zarządu Rhenus Port Logistics.

 

Grupa RHENUS

Rok założenia

1912 r.

Centrala

Holzwickede, Niemcy

Struktura

Rhenus AG & Co. KG jest częścią grupy Rethmann AG & Co. KG

Adres WWW

www.rhenus.com

Obroty Grupy Rhenus w 2012 r.

4 mld € obrotu na całym świecie w 41 krajach

Zatrudnienie

24 tys. pracowników

Ilość lokalizacji

350 oddziałów w 41 krajach

Obrót towarów

Ponad 20 mln ton towarów transportowanych rocznie

 

Grupa RHENUS w Polsce

 

Rok rejestracji pierwszej spółki

1993 r.

Spółki wchodzące w skład Grupy Rhenus w Polsce

Rhenus Logistics S.A.

Rhenus Port Logistics Sp. z o.o.

Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.

Rhenus Recycling Polska Sp. z o.o.

Inwestycje Grupy Rhenus w Polsce

Nowoczesne Centrum Dystrybucyjne w Goleniowie; Rozbudowa Centrum Logistycznego w Poznaniu dla projektów media; Nowoczesne Zakłady Przeróbki Stłuczki Szklanej w Pile; Centrów Zarządzania Dokumentami (Archiwa) w Piasecznie i w Ożarowie oraz inwestycja w instalacje niszczące w kilku lokalizacjach w Polsce

Rozwój zatrudnienia

1993 – 3 pracowników

2003 – 240 pracowników

2013 – ponad 800 pracowników

Działalność Rhenus Logistics S.A.

 

Logistyka kontraktowa, Drobnicowa dystrybucja krajowa, Drobnicowa dystrybucja międzynarodowa, Home Delivery, FTL – transport całopojazdowy krajowy i międzynarodowy, Spedycja lotnicza

Działalność Rhenus Port Logistics Sp. z o.o.

 

Przeładunki portowe i transporty samochodowe oraz kolejowe, Frachty morskie kontenerowe i całostatkowe,

Usługi Agencji Celnej, Obsługa kontenerów via porty morskie, Agencja Morska, Transporty barkowe materiałów masowych, Spedycja samochodowa i kolejowa, Przeładunki na terminalach wschodniej granicy, Transporty międzynarodowe

Działalność Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o.

 

Porządkowanie, indeksacja i przechowywanie dokumentów w archiwach, Digitalizacja (skanowanie)

Udostępnianie oryginałów lub obrazów drogą elektroniczną, Bezpieczne niszczenie nośników informacji, Osuszanie dokumentów po zalaniu

Działaność Rhenus Recycling Polska Sp. z o.o.

Pozyskiwanie i uzdatnianie szkła opakowaniowego, Odbiór szkła od władz samorządowych miast-gmin, systemów dualnych, z przemysłu i handlu, Zarządzanie usługą w zakresie recyklingu

 

(źr. Rhenus Logistics Sp. z o.o)

 


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.