Dodaj ogłoszenie o pracy


1/5 pracowników Kuehne+Nagel to absolwenci poznańskiej WSL

Firma Kuehne+Nagel docenia absolwentów Wyższej Szkoły Logistyki. 21 proc. pracowników działów operacyjnych tej firmy stanowią właśnie absolwenci i studenci poznańskiej uczelni logistycznej. Ceni się nie tylko ich solidną wiedzę, ale także zaangażowanie i prawdziwą pasję.

Dzięki programowi partnerskiej współpracy z pracodawcami, który WSL od lat realizuje, globalny operator logistyczny Kuehne+Nagel, bierze aktywny udział w procesie praktycznego kształcenia studentów. Przynosi to wymierne korzyści obu partnerom. Kuehne+Nagel w Polsce zatrudnia ok. 1800 osób, w swoje szeregi chętnie przyjmuje tych najlepszych z dyplomem WSL. Obecnie, wśród pracowników operacyjnych z wyższym wykształceniem w działach spedycji drogowej, morskiej i lotniczej oraz w logistyce kontraktowej aż 30 proc. to osoby z dyplomem Wyższej Szkoły Logistyki.

Zatrudnienie na stanowisku specjalisty w międzynarodowej firmie to szczęśliwy finał, zwrot inwestycji, które podejmuje i student, i pracodawca. Początek drogi do kariery w logistyce to najczęściej udział w praktykach i stażach studenckich, na które Kuehne+Nagel regularnie rekrutuje studentów WSL. To także odkrywanie i realizowanie swojej logistycznej pasji. Menedżerowie Kuehne+Nagel kilka razy w ciągu roku goszczą na różnego rodzaju konferencjach i spotkaniach ze studentami i uczniami szkół średnich. Dzielą się ekspercką wiedzą i doświadczeniem, swą obecnością podnosząc merytoryczną wartość wykładów czy warsztatów.

Bezpośredni kontakt studenta czy ucznia szkoły średniej z potencjalnym pracodawcą pozwala lepiej planować dalsze decyzje zawodowe i edukacyjne. Do oczekiwań przedsiębiorców w WSL dostosowuje się także programy kształcenia. Kuehne+Nagel jasno definiuje, jakich kompetencji i umiejętności wymaga od absolwenta-kandydata, jest cennym źródłem informacji o światowych trendach w branży logistycznej, dostarcza materiały dydaktyczne, przez to realnie wpływa na proces edukacyjny.
- Uczelnia stymuluje młodych ludzi do zdobywania nowych umiejętności i wiedzy oraz kształtuje ich proaktywną postawę – mówi Anita Koralewska-Ratajczak, HR Manager Kuehne+Nagel  Są to kluczowe kompetencje, dzięki którym można zaistnieć na dzisiejszym rynku pracy. Kuehne+Nagel stwarza młodym ludziom szansę rozwoju zawodowego, zyskuje zmotywowanych pracowników dla których logistyka to pasja i wyzwanie.

Współpraca WSL z firmą Kuehne+Nagel to modelowy przykład partnerstwa nauki z biznesem – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Dzięki takim relacjom, dostarczamy największym pracodawcom logistycznym, takim jak Kuehne+Nagel, świetnie przygotowanych pracowników, realizujemy tym samym misję Uczelni - kształcimy praktycznie. Dzięki temu, nasi absolwenci mają większe szanse na znalezienie dobrej pracy, zgodnej z ukończonym kierunkiem studiów. Partnerstwo nauki z biznesem realizuje się w Wyższej Szkole Logistyki na wielu płaszczyznach. Udział pracodawców w procesie kształcenia - konsultowanie programów nauczania, angażowanie praktyków w prowadzenie zajęć ze studentami czy wspieranie rozwoju młodych talentów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to inicjatywy, które zgromadziły wokół WSL już ponad 30 współpracujących przedsiębiorstw.
(źr. WSL)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.