Dodaj ogłoszenie o pracy


Logistyczna sieć - System Alliance Europe na rzecz zachowania równowagi ekologicznej

Z dniem 22 marca br. System Alliance Europe dokonuje obliczeń emisji dwutlenku węgla dla wszystkich wysyłek wewnątrz sieci. Codziennie aktualizowane wartości można sprawdzać za pomocą systemu identyfikacji i śledzenia przesyłek w sieci System Alliance Europe – CargoTrack. W niedalekiej przyszłości wszystkie oddziały partnerskie będą miały możliwość uzyskania informacji na temat emisji dla swoich przesyłek poprzez panel status.
Sposób obliczania emisji oparty jest na europejskich standardach DIN.EN 16258:2011. Wartość stężenia dwutlenku węgla obliczana jest za pomocą oprogramowania EcoTransIT firmy IVE mbH. Podstawą tych obliczeń jest rzeczywista waga wysyłki, odpowiadająca wykazowi przesyłek danego transportu. Ponadto w obliczeniach uwzględnia się dokładną odległość wysyłki, wynikającą z dystansu między adresem nadawcy a odbiorcy, wraz z portami przeładunku.
– Podział relacji przewozowej na odbiór, transport główny i dostawę zapewni, że dane te będą mogły być obliczane w sposób dokładny. W obliczeniach brany jest również pod uwagę przejazd przez bramki na drogach – stwierdził Uwe Meyer, Dyrektor Zarządzający System Alliance Europe.
System Alliance Europe to sieć przewoźników, która skupia czołowych dostawców usług logistycznych średniej wielkości. Oferujemy naszym klientom transport drobnicy za pośrednictwem ich miejscowych partnerów. Dzięki wsparciu organizacyjnemu i informatycznemu gwarantujemy wysoką jakość usług, przejrzystość procesów oraz niezawodną obsługę przesyłek.
(źr. System Alliance Europe)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.