Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozwija usługi DIY dla Aduro

Kominki firmy Aduro produkowane są na Słowacji i Węgrzech. Sprzedawane są w całej Europie, w sklepach z artykułami dla majsterkowiczów takich jak Bauhaus, Hornbach i Leroy Merlin, a także za pośrednictwem mniejszych sklepów specjalistycznych. Aby połączyć tak złożone kanały sprzedażowe, Aduro na partnera logistycznego firmę Dachser.
W podjęciu tej decyzji pomogły dwa czynniki: wiedza firmy Dachser na Słowacji na temat logistyki kontraktowej oraz węzeł logistyczny Dachser Eurohub w Lozorno, nieopodal Bratysławy. Stąd kominki szybko trafiają do każdego zakątka Europy. Słowacka platforma zapewnia optymalne połączenie, zwłaszcza z dynamicznie rozwijającymi się rynkami na wschodzie i południowym wschodzie Europy. Henrik Hansen, dyrektor ds. logistyki w firmie Aduro, nie kryje zadowolenia – Zaopatrujemy szereg sklepów budowlanych, a zamówienia obejmują najczęściej od jednej do czterech palet. Dzięki swojej rozbudowanej ogólnoeuropejskiej sieci, firma Dachser jest dla nas idealnym partnerem – wyjaśnia.
Słowacki zespół firmy Dachser pod przewodnictwem Marka Ondrejcaka, kierownika sprzedaży, aby zoptymalizować transport kominków opracował specjalne, indywidualne rozwiązanie dotyczące procesu pakowania. W efekcie firma Aduro przesunęła całość swoich operacji logistycznych z Danii i Niemiec do Bratysławy. Zakłady produkcyjne głównych dostawców znajdują się teraz w niewielkiej odległości, a produkcja i transport są bezpośrednio koordynowane.
Elastyczne ilości produktów
Ponieważ sprzedaż takich produktów jak kominki podlega znacznym wahaniom sezonowym, elastyczność była dla duńskiej spółki istotnym kryterium przy wyborze europejskiego partnera logistycznego. - W szczytowym okresie, na przykład na początku sezonu zimowego, przechowujemy w naszym magazynie nawet 1500 palet dla firmy Aduro. Aby umożliwić realizację pilnych i terminowych dostaw, często musimy szybko korygować liczbę produktów – mówi Marek Ondrejcak, kierownik sprzedaży Dachser. Jeżeli na przykład jakaś francuska sieć sklepów budowlanych doda produkty firmy Aduro do swojej oferty, Dachser jest w stanie szybko dostarczyć większą liczbę kominków do Francji i zapewnić ich lokalną dystrybucję. W razie spadku popytu w kolejnym roku, można w sposób elastyczny wykonać ponowną dystrybucję do innych krajów. Firma Dachser ma ustalone okna czasowe z 18 tys. sklepów budowlanych w całej Europie, dzięki czemu może realizować dostawy codziennie, tym samym unikając opóźnień, przerw w dostawie i w efekcie utraty przychodów.
DIY Logistics dla Aduro
Usługa Dachser DIY Logistics jest skierowana do dostawców marketów typu dom i ogród. Polega na dostarczeniu przesyłek do sieci marketów budowlanych oraz świadczeniu szeregu usług dodatkowych, w tym merchandisingu na terenie sklepu. Wyjątkowość usługi polega na tym, że operator dostarcza produkty bezpośrednio na półki, a nie na rampę sklepu. - Aduro jest przykładem jednej z wielu firm korzystających z wieloletniego doświadczenia Dachser w sektorze budowlanym – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Regionalni menadżerowie usługi Dachser DIY Logistics oferują cenne wskazówki dotyczące wymagań logistycznych sklepów budowlanych, przydatnych zwłaszcza przy wejściu na nowe rynki – dodaje.

(źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.