Dodaj ogłoszenie o pracy


CAT LC Polska w magazynach SEGRO w Strykowie

Firma SEGRO podpisała długoterminową umowę najmu z firmą CAT LC Polska oraz Valeo Service Eastern Europe na wynajem  prawie 11 tys. m² powierzchni magazynowej i biurowej o wysokim standardzie w ramach Tulipan Park Stryków. Do nowoczesnego obiektu najemcy wprowadzą się w drugim kwartale 2013 roku.

Valeo Service Eastern Europe to międzynarodowa grupa wyspecjalizowana w projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów oraz kompletnych modułów i rozwiązań do samochodów osobowych i ciężarowych bezpośrednio dla producentów oraz na rynek wtórny. CAT LC Polska jest operatorem logistycznym należącym do międzynarodowego koncernu Groupe CAT. W Polsce swoich klientów obsługuje od 1994 r. oferując kompleksowe usługi logistyczne w zakresie dystrybucji krajowej przesyłek – w systemie dostaw nocnych i dziennych, międzynarodowej i krajowej spedycji ładunków częściowych i całopojazdowych, a także obsłudze magazynowej i celnej.

Nowe centrum Valeo Service Eastern Europe i CAT LC Polska zbudowano w systemie build-to-suit. Oznacza to, że projekt jest w pełni dostosowany do potrzeb najemców. Wynajęta przestrzeń mieści się w spełniającym najwyższe standardy magazynowe wolnostojącym A-klasowym obiekcie powstającym w ramach Tulipan Park Stryków. Firma Valeo Service Eastern Europe przeznaczy prawie 9 tys. m² na powierzchnię magazynową i biura, natomiast CAT LC Polska zajmie niemal 2 tys. m² powierzchni. Dodatkowo, potencjał rozwojowy obiektu wynosi 15 tys. m².

Tulipan Park Stryków to największe centrum logistyczne dewelopera w Europie Centralnej. Inwestycja, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 oraz w pobliżu węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód), zapewnia doskonałe warunki do dystrybucji towarów, a dobra współpraca dewelopera z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną umożliwia przedsiębiorcom prowadzenie działalności na preferencyjnych warunkach.
(źr. SEGRO)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.