Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchamia kolejne połączenia z Wielkiej Brytanii do Polski

Dachser UK wprowadził nowe, bezpośrednie połączenie do Polski. Nowa linia jest odpowiedzią na wzrost zamówień eksportowych na polski rynek z Wielkiej Brytanii, siódmego największego producenta na świecie.

 

Usługi logistyczne Dachser dla eksporterów brytyjskich opierają się na wykorzystaniu trzech magazynów w Wielkiej Brytanii i ponad 150 oddziałów w całej Europie. Nowością jest bezpośrednia linia do Strykowa w Polsce, skąd przesyłki są dostarczane na teren całego kraju. Uzupełnia ona istniejące do tej pory połączenia Dachser i optymalizuje czas tranzytu na polski rynek. Eksporterzy z Wielkiej Brytanii wysyłający do Polski mogą liczyć na wysoki poziom jakości, niezawodności oraz wykorzystanie najnowszych systemów IT.

 

- Pomimo nieznacznego wzmocnienia funta w stosunku do euro kilka miesięcy temu, brytyjscy eksporterzy nadal są bardzo konkurencyjni na europejskim rynku – komentuje Nick Lowe, dyrektor zarządzający Dachser w Wielkiej Brytanii. - Oczywiście spadek popytu niemal w całej Europie sprawia, że handel jest trudny, ale nasi eksporterzy cały czas mają szansę na udział w rynku. Dachser zawsze stara się wspierać handel, świadcząc szybkie i niezawodne dostawy – podkreśla Nick Lowe.


- Dachser, jak zawsze, szybko zareagował na potrzeby swoich klientów, uzupełniając swoją europejską sieć o nową linię – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Według danych GUS, w pierwszej połowie 2012 roku polski eksport odnotował 10-procentowy wzrost w stosunku do pierwszej połowy roku 2011, co na tle całej Europy jest świetnym wynikiem. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki usługom Dachser dla polskich eksporterów nasz handel zagraniczny nadal będzie w tak dobrej kondycji – dodaje.

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.
(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.