Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchamia kolejne połączenia z Wielkiej Brytanii do Polski

Dachser UK wprowadził nowe, bezpośrednie połączenie do Polski. Nowa linia jest odpowiedzią na wzrost zamówień eksportowych na polski rynek z Wielkiej Brytanii, siódmego największego producenta na świecie.

 

Usługi logistyczne Dachser dla eksporterów brytyjskich opierają się na wykorzystaniu trzech magazynów w Wielkiej Brytanii i ponad 150 oddziałów w całej Europie. Nowością jest bezpośrednia linia do Strykowa w Polsce, skąd przesyłki są dostarczane na teren całego kraju. Uzupełnia ona istniejące do tej pory połączenia Dachser i optymalizuje czas tranzytu na polski rynek. Eksporterzy z Wielkiej Brytanii wysyłający do Polski mogą liczyć na wysoki poziom jakości, niezawodności oraz wykorzystanie najnowszych systemów IT.

 

- Pomimo nieznacznego wzmocnienia funta w stosunku do euro kilka miesięcy temu, brytyjscy eksporterzy nadal są bardzo konkurencyjni na europejskim rynku – komentuje Nick Lowe, dyrektor zarządzający Dachser w Wielkiej Brytanii. - Oczywiście spadek popytu niemal w całej Europie sprawia, że handel jest trudny, ale nasi eksporterzy cały czas mają szansę na udział w rynku. Dachser zawsze stara się wspierać handel, świadcząc szybkie i niezawodne dostawy – podkreśla Nick Lowe.


- Dachser, jak zawsze, szybko zareagował na potrzeby swoich klientów, uzupełniając swoją europejską sieć o nową linię – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Według danych GUS, w pierwszej połowie 2012 roku polski eksport odnotował 10-procentowy wzrost w stosunku do pierwszej połowy roku 2011, co na tle całej Europy jest świetnym wynikiem. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki usługom Dachser dla polskich eksporterów nasz handel zagraniczny nadal będzie w tak dobrej kondycji – dodaje.

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.
(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.