Dodaj ogłoszenie o pracy


ROHLIG SUUS Logistics otworzył biuro w Rosji

ROHLIG SUUS Logistics rozwija usługi na rynku rosyjskim - ten operator logistyczny  ogłosił właśnie otwarcie biura w Rosji w Sankt Petersburgu. Nowy osiągnął pełen rozruch i jest przygotowany do kompleksowej obsługi łańcuchów dostaw. Rosyjska spółka działa pod nazwą SUUS Logistics.

Siedziba w Sankt Petersburgu jest pierwszym biurem własnym firmy, zlokalizowanym poza granicami Polski. Jej powstanie jest znaczącym krokiem w kierunku realizacji strategii rozwoju ROHLIG SUUS Logistics na rynkach wschodnich. Rosyjskie biuro koncentruje się w szczególności na obsłudze globalnych i europejskich łańcuchów dostaw do odbiorców finalnych w Rosji. SUUS Logistics realizuje usługi transportu intermodalnego, morskiego i lotniczego, kolejowego, drogowego oraz obsługę celną. Placówka pełni także rolę customer service, będąc mocnym, lokalnym wsparciem dla obecnych klientów operatora.

- Rynek wschodni jest wymagający, ale i bardzo perspektywiczny dla rozwoju działalności logistycznej. W pierwszej kolejności zdecydowaliśmy się na otwarcie biura w rosyjskim Sankt Petersburgu, gdyż jest tam szczególnie mocna reprezentacja firm z branży automotive, w obsłudze której mamy kilkuletnie doświadczenie, zdobyte w trakcie realizacji transportu intermodalnego dla jednej z większych firm z tego sektora. Zbudowane w tym czasie kompetencje są dla nas silnym punktem wyjścia do dalszego rozwoju i stabilną podstawą do obsługi kolejnych klientów z rynku rosyjskiego – powiedział Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics odpowiedzialny za transport morski, lotniczy i intermodalny oraz rozwój firmy na rynkach wschodnich.

ROHLIG SUUS Logistics jest w trakcie uruchamiania dwóch serwisów specjalnych do Rosji. Są to regularne konsolidacje morskie bezpośrednio z Dalekiego Wschodu do Rosji oraz drogowe konsolidacje drobnicowe z całej Europy, z terminalem konsolidacyjnym w Polsce.
(źr. Rholig Suus Logistics)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.