Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel obsłuży dostawy FlexLink

 

FlexLink, producent elastycznych, modułowych systemów przenośnikowych i urządzeń automatyzacji przemysłowej wybrał firmę Kuehne + Nagel na swojego wyłącznego dostawcę usług logistycznych i transportowych dla ładunków z Polski do międzynarodowych miejsc przeznaczenia.


Firma Kuehne + Nagel będzie zarządzać wszystkimi przewozami międzynarodowymi dla FlexLink z Polski. Usługi będą obejmować przewozy multimodalne do ponad 20 miejsc docelowych na całym świecie, drogą morską i lotniczą oraz  przewozy ładunków częściowych (LTL) i drobnicowych na terenie Europy. K+N będzie również zajmować się odprawą celną i spełniać wszystkie wymagania logistyczne firmy FlexLink i jej klientów w systemie „door to door”.


Rezultatem współpracy jest optymalizacja łańcucha dostaw. - Nasz wybór padł na Kuehne +Nagel, ponieważ obsługujmy klientów w ponad 60 państwach poprzez 23 oddziały handlowe i globalną sieć partnerską. Płynność i niezawodność łańcucha dostaw jest dla nas niezwykle ważna. Kuehne + Nagel jest dla nas doskonałym partnerem logistycznym, uznanym na świecie liderem w branży usług logistycznych i spedycyjnych - skomentował Svante Anderholm, COO firmy FlexLink.


- Będziemy w pełni zintegrowanym partnerem logistycznym dla firmy FlexLink, obsługującym wszystkie operacje transportowe w zlokalizowanym na terenie Poznania w hubie o zasięgu globalnym. FlexLink oczekuje nie tylko serwisu wysokiej jakości, ale również dodatkowych korzyści płynących z doświadczenia i know–how - powiedział Tobias Jerschke, Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel Polska.
(źr. Kuehne + Nagel)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.