Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otwiera oddział w Wietnamie

Operator logistyczny - Dachser, w ramach realizacji swoich planów ekspansji, z początkiem października utworzyła spółkę joint venture w Wietnamie. Udziałowcem jest Dachser Far East Ltd. w Hong Kongu.

 

Zakres usług świadczonych przez Dachser Wietnam Ltd. obejmuje transport lotniczy i morski, usługi celne oraz  szeroką gamę innych usług logistycznych. W najbliższym czasie firma planuje zatrudnić 20-osobowy zespół. Siedziba i pierwszy oddział znajduje się w Ho Chi Minh City. Na koniec roku planowane jest otwarcie drugiego oddziału, w stolicy Wietnamu – Hanoi.

 

- Dzięki naszemu zaangażowaniu w Wietnamie jesteśmy obecni na jednym z najbardziej produktywnych oraz najsilniejszych rynków w regionie – mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics. Dyrektorem wietnamskiej placówki został Michael Deisemann, posiadający 14-letnie doświadczenie w branży logistycznej w tym regionie.

 

Dachser posiada w Azji oddziały w Bangladeszu, Chinach, Hong Kongu, Indiach, Malezji, Singapurze, Korei Południowej, Tajlandii i na Tajwanie. Do 2017 roku firma planuje ekspansję dywizji Dachser Air & Sea Logistics do liczby 220 oddziałów w 49 krajach.  

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.