Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otwiera oddział w Wietnamie

Operator logistyczny - Dachser, w ramach realizacji swoich planów ekspansji, z początkiem października utworzyła spółkę joint venture w Wietnamie. Udziałowcem jest Dachser Far East Ltd. w Hong Kongu.

 

Zakres usług świadczonych przez Dachser Wietnam Ltd. obejmuje transport lotniczy i morski, usługi celne oraz  szeroką gamę innych usług logistycznych. W najbliższym czasie firma planuje zatrudnić 20-osobowy zespół. Siedziba i pierwszy oddział znajduje się w Ho Chi Minh City. Na koniec roku planowane jest otwarcie drugiego oddziału, w stolicy Wietnamu – Hanoi.

 

- Dzięki naszemu zaangażowaniu w Wietnamie jesteśmy obecni na jednym z najbardziej produktywnych oraz najsilniejszych rynków w regionie – mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics. Dyrektorem wietnamskiej placówki został Michael Deisemann, posiadający 14-letnie doświadczenie w branży logistycznej w tym regionie.

 

Dachser posiada w Azji oddziały w Bangladeszu, Chinach, Hong Kongu, Indiach, Malezji, Singapurze, Korei Południowej, Tajlandii i na Tajwanie. Do 2017 roku firma planuje ekspansję dywizji Dachser Air & Sea Logistics do liczby 220 oddziałów w 49 krajach.  

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.