Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otwiera 18 oddział w Chinach

Działający globalnie operator logistyczny, firma Dachser otwiera nowy oddział w Nankin (Nanjing), poszerzając swoją sieć w delcie rzeki Jangcy. Nankin jest 18-tym oddziałem operatora w Chinach i na Tajwanie.


Dachser będzie świadczył z Nankin transport morski i lotniczy dla całego regionu, w tym dla miast Yangzhou, Zhenjiang, Wuhu, Nantong, Zhangjiagang, Wuhan i Yichang. - Produkcja i przemysł przetwórczy w miastach położonych wzdłuż rzeki Jangcy przeżywają ogromny wzrost. Przekłada się to oczywiście na wzrost popytu na usługi logistyczne – mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics.


Nankin jest stolicą prowincji Jiangsu i liczy około 5,5 mln mieszkańców. Miasto jest centralnym punktem transportowym w delcie rzeki Jangcy i posiada największy port śródlądowy w Chińskiej Republice Ludowej, dostępny także dla statków morskich. Lotnisko w Nankin, Lukou International zajmuje 10. miejsce w Chinach co do wielkości przewozów. Nankin jest dużym ośrodkiem przemysłowym dla branż: elektronicznej, elektrotechnicznej, samochodowej, chemicznej, petrochemicznej oraz odzieżowej.


 - Logistyka jest wszędzie tam, gdzie rozwija się biznes, dlatego Dachser Air & Sea Logistics w ostatnich latach jest bardzo aktywny w regionie Dalekiego Wschodu – mówi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce. - Nankin to doskonałe miejsce dla naszego nowego oddziału – podkreśla. Gospodarka Chin od 2010 roku jest drugą pod względem wielkości (po USA) i najszybciej rozwijającą się na świecie, osiągając średnie tempo wzrostu 10 proc. rocznie przez ostatnich 30 lat. Szacuje się, że do 2020 roku może objąć w tym zestawieniu prowadzenie.


W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21 tys. pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.
(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.