Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser członkiem Programu Globalnego Partnerstwa Lufthansy Cargo

Zarząd firmy Dachser podpisał porozumienie z kierownictwem Lufthansy Cargo, stając się nowym członkiem jej Programu Globalnego Partnerstwa. Program zrzesza 10 najważniejszych dla Lufthansy dostawców logistycznych w przewozach cargo lotniczego. Zacieśnienie kooperacji pozwoli na wspólne planowanie ładunków, redukcję kosztów transakcji oraz promocję kluczowych rozwiązań branżowych.

 

Program Globalnego Partnerstwa Lufthansy Cargo stał się w ostatnich latach główną platformą stabilizacji i rozwoju firmy. Zrzeszonych w nim 10 najważniejszych dostawców logistycznych generuje 50 proc. przychodów w przewozach cargo tej jednej z największych linii lotniczych na świecie. W tym samym czasie Dachser ugruntował pozycję światowego operatora logistycznego.

 

Obie firmy planują w dalszym ciągu umacniać swoją pozycję rynkową, wykorzystując efekt synergii. Dachser chce przede wszystkim wykorzystać bogate zasoby linii lotniczych i bezpośrednio oferować nowe możliwości transportowe swoim klientom.  Z gęstą siecią około 300 destynacji w ponad 100 krajach, linie lotnicze Lufthansa plasują się w czołówce światowych przewoźników frachtu lotniczego.
(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.