Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchamia program dwuletnich staży -Apprenticeship Power Programme 2011-2013

Operator logistyczny - firma Dachser opracował innowacyjny program dwuletnich staży (Apprenticeship Power Programme 2011-2013) dla absolwentów logistycznych szkół ponadgimnazjalnych. Głównym założeniem programu stażowego jest praktyczne wykorzystanie zdobytej w toku nauki wiedzy teoretycznej oraz nabycie doświadczenia w branży logistycznej.

 


Dzięki poznaniu specyfiki pracy w transporcie, stażyści będą mieli szanse przekonać się, czy faktycznie chcą realizować się zawodowo w logistyce. - Wprowadzenie systemu stażowego przyniesie korzyści zarówno stażystom, jak i firmie. Inwestycja w wykwalifikowaną kadrę to dla naszej firmy gwarancja profesjonalnej obsługi – wyjaśnia Grzegorz Lichocik, prezes firmy Dachser.

 

Do udziału w Programie zaproszono 7 absolwentów najlepszych techników logistycznych, znajdujących się w pobliżu oddziałów firmy w Strykowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu. Najbardziej uzdolnionych kandydatów wyłoniono na podstawie CV, listu motywacyjnego, opinii dyrektora szkoły oraz rozmowy i zadania praktycznego.

 

Przez dwa lata pracownicy polskich oddziałów Dachser przy wsparciu kolegów z Niemiec dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniem ze stażystami, umożliwiając im zapoznanie ze specyfiką pracy w branży oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i  informatycznymi, jednolitymi dla całej sieci firmy. Na potrzeby programu powstała specjalna platforma e-learningowa, usprawniająca proces zdobywania wiedzy niezbędnej do realizacji jego założeń.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.