Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics buduje nowe centrum magazynowe w Poznaniu

Już w październiku poznański oddział Rohlig Suus Logistics przeniesie się do nowej lokalizacji. Firma realizuje kolejną inwestycję build-to-suit. W okolicach Poznania powstaje nowoczesny kompleks logistyczny o powierzchni około 12,5 tys. m2. Inwestycja została zaprojektowana pod indywidualne wymagania operatora, co pozwoli zoptymalizować procesy logistyczne oraz lepiej spełniać indywidualne potrzeby klientów.

 

W nowym obiekcie wdrażany jest nowoczesny system WMS (Warehouse Management System) firmy RedPrairie do zarządzania operacjami w magazynach, zaś operacje przewozowe i terminalowe będą prowadzone w oparciu o  system TMS (Transport Management System) Speed. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 12 478 m2, z czego ponad 1/4 stanowi terminal przeładunkowy. W porównaniu z dotychczasową siedzibą znacząco wzrośnie powierzchnia terminalowa, a liczba doków zostanie podwojona. Nowy obiekt będzie posiadał 27 doków w części terminalowej, z dodatkową zewnętrzną rampą dla samochodów dystrybucyjnych, oraz 12 doków załadowczych w części magazynu wysokiego składowania. W jednym momencie do rozładunku i załadunku może podjechać nawet 45 aut ciężarowych. Oznacza to, że możliwości jednoczesnej obsługi samochodów wzrosną o blisko 240 proc.

 

Istotną część inwestycji stanowi także magazyn o powierzchni 8 855 m2. Podczas jego budowy zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne, które wpłyną na niższe koszty utrzymania obiektu, jak np. grubsza warstwa izolacyjna oraz oszczędnościowy system oświetleniowy (m.in. energooszczędne źródła światła i czujniki ruchu sterujące oświetleniem). Wymienione działania wpiszą się w proekologiczną postawę Rohlig Suus Logistics. Obiekt przewiduje także dodatkowe powierzchnie na biura.

 

- Obiekt w okolicach Poznania jest po inwestycji w Czeladzi naszym drugim tak znaczącym przedsięwzięciem budowlanym, które jest „szyte na miarę” i przystosowane do dalszego wzrostu wolumenu przeładunków w przyszłości. Zdecydowaliśmy się na obiekt typu build-to-suit, gdyż takie rozwiązanie umożliwiło nam lepsze dostosowanie powierzchni do charakteru przeprowadzanych przez nas operacji logistycznych, a tych w Poznaniu z roku na rok mamy coraz więcej. Poznań jest jednym z naszych strategicznych punktów przeładunkowych, połączeniem z Europą Zachodnią. To tutaj prowadzi większość linii drobnicowych z zachodu, a potem przesyłki są przeładowywane i dystrybuowane do punktów docelowych w różnych miejscach w Polsce. Na rynku poznańskim prosperujemy już od 12 lat. To oddział z tradycjami, a tym samym bogatą wiedzą i doświadczeniem. Patrząc na duży potencjał tego regionu i obserwując nasz stabilny na nim rozwój, budowa nowego i większego obiektu była tylko kwestią czasu – powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w firmie Rohlig Suus Logistics.

 

Prace wykonawcze rozpoczęły się w 1. kwartale 2012 roku, natomiast zakończenie oraz przeniesienie operacji do nowej lokalizacji planowane jest w październiku br.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.