Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa usługa Dachser Cargoplus już w Polsce

Z początkiem września operator logistyczny Dachser wprowadził w Polsce usługę organizacji transportu całopojazdowego Cargoplus. Jest to rozszerzenie oferty dla największych klientów firmy.


Dachser Cargoplus Poland oferuje paneuropejskie ładunki całopojazdowe (FTL) oraz ładunki drobnicowe i FTL dla krajów WNP (Wspólnota Niepodległych Państw), Maghreb (kraje północno-zachodniej Afryki) oraz Turcji. Cargoplus obejmuje realizację dużych, skomplikowanych projektów transportowych.


- Wprowadzenie Cargoplus w Polsce to odpowiedź na rozwój naszych klientów oraz ich rosnące potrzeby. Aby mogli oni jak najlepiej realizować swoje działania logistyczne, umożliwiamy im skorzystanie ze specjalistycznego doradztwa wyodrębnionego zespołu pracowników Dachser – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Skupienie rozwiązań z obszaru przewozów całopojazdowych w jednym, wydzielonym dziale Cargoplus spowoduje znaczne usprawnienie obsługi i rozszerzenie oferty o nowe rynki. Dodatkowo nasza znajomość lokalnych rynków oraz ich specyfiki jest dla naszych klientów nie do przecenienia – podkreśla prezes Lichocik.


Dla realizowania usługi Cargoplus w Polsce zostały dedykowane specjalne zespoły pracowników Dachser. Dla każdego klienta tworzą one indywidualne rozwiązania, uwzględniające sytuację na rynku, specyfikę branży oraz warunki odbiorców. Dzięki wielu latom funkcjonowania firmy i zbierania doświadczeń, pracownicy operatora znają dokładnie rynki w każdym kraju. Taka wiedza jest szczególnie istotna w przypadku miejscowych warunków handlowych, przepisów prawnych oraz lokalnego przemysłu. Operator doradza przy wystawianiu dokumentacji eksportowej, pośredniczy w komunikacji z odpowiednimi instytucjami oraz pomaga w prawidłowym zabezpieczeniu towaru. Współpracuje również z odbiorcą przy planowaniu i organizacji transportu. Kraje członkowskie Wspólnoty Niepodległych Państw to: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Ukraina, Uzbekistan. Rynek Maghreb tworzą: Maroko, Algieria, Tunezja, Libia, Mauretania i Sahara Zachodnia.


W 2011 roku Dachser,  wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.
(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.