Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otwiera 18 oddział w Chinach

Działający globalnie operator logistyczny, firma Dachser otwiera nowy oddział w Nankin (Nanjing), poszerzając swoją sieć w delcie rzeki Jangcy. Nankin jest 18-tym oddziałem operatora w Chinach i na Tajwanie.


Dachser będzie świadczył z Nankin transport morski i lotniczy dla całego regionu, w tym dla miast Yangzhou, Zhenjiang, Wuhu, Nantong, Zhangjiagang, Wuhan i Yichang. - Produkcja i przemysł przetwórczy w miastach położonych wzdłuż rzeki Jangcy przeżywają ogromny wzrost. Przekłada się to oczywiście na wzrost popytu na usługi logistyczne – mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics.


Nankin jest stolicą prowincji Jiangsu i liczy około 5,5 mln mieszkańców. Miasto jest centralnym punktem transportowym w delcie rzeki Jangcy i posiada największy port śródlądowy w Chińskiej Republice Ludowej, dostępny także dla statków morskich. Lotnisko w Nankin, Lukou International zajmuje 10. miejsce w Chinach co do wielkości przewozów. Nankin jest dużym ośrodkiem przemysłowym dla branż: elektronicznej, elektrotechnicznej, samochodowej, chemicznej, petrochemicznej oraz odzieżowej.


 - Logistyka jest wszędzie tam, gdzie rozwija się biznes, dlatego Dachser Air & Sea Logistics w ostatnich latach jest bardzo aktywny w regionie Dalekiego Wschodu – mówi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce. - Nankin to doskonałe miejsce dla naszego nowego oddziału – podkreśla. Gospodarka Chin od 2010 roku jest drugą pod względem wielkości (po USA) i najszybciej rozwijającą się na świecie, osiągając średnie tempo wzrostu 10 proc. rocznie przez ostatnich 30 lat. Szacuje się, że do 2020 roku może objąć w tym zestawieniu prowadzenie.


W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21 tys. pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.
(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.