Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben inwestuje w Niemczech


Pod koniec sierpnia 2012 nastąpiło oficjalne otwarcie nowego magazynu Raben w Norymberdze. Inwestycja w Norymberdze dotyczy zarówno biur, jak i magazynu wysokiego składowania oraz cross-docku. Wszystkie operacje zostały przeniesione z dotychczasowych budynków do nowego obiektu.

 

- Nowy magazyn obejmuje 15 tys. m² powierzchni przeznaczonej do składowania towarów oraz dodatkowo 8 tys. m² cross docku. Inwestycja wyniosła ok. 18 milionów euro. Norymberga stanowi kluczowy hub przeładunkowy w Niemczech i jest jednym z najsilniejszych ekonomicznie regionów w Europie. Jest jednocześnie szansą dla rozwoju Grupy Raben. Dlatego zdecydowaliśmy się na udostępnienie nowego obiektu w tym miejscu. Dzięki wspomnianemu, efektywnemu cross-dockowi możemy optymalizować nasze usługi, co z pewnością  będzie także zaletą dla naszych Klientów – stwierdził Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

 

Inwestycja w Norymberdze jest jedną z kilku, jakie firma Raben ukończyła w Niemczech w ciągu ostatnich dwóch lat. Grupa Raben posiada nowe magazyny także w Wuppertalu, Würzburgu oraz Mittenwalde koło Berlina.

- Istotne jest dla nas zagwarantowanie przyjaznego środowiska pracy, dlatego też inwestujemy w biura. W tej lokalizacji nasi Pracownicy mają do dyspozycji 1 673 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Warto także wspomnieć, że w nowym magazynie możliwe jest przechowywanie towarów wymagających kontrolowanej temperatury, np. żywności – powiedział Helmut Huber, Kierownik Oddziału.

 

Za sprawą 79, zamiast 55, ramp stworzone zostały adekwatne warunki do szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby Klientów. Dzięki systemowi wideo nadzoru, wyposażonemu obecnie w 114 kamer, możliwe jest śledzenie każdej przesyłki. Za jego sprawą procesy mogą być dokumentowane, analizowane i modyfikowane. Warto też zauważyć, że nowy budynek magazynowy wyposażony jest w efektywny standard ESFR - system zraszający, zapewniający najwyższy poziom zabezpieczenia przeciwpożarowego.

(źr. Grupa Raben)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.