Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben inwestuje w Niemczech


Pod koniec sierpnia 2012 nastąpiło oficjalne otwarcie nowego magazynu Raben w Norymberdze. Inwestycja w Norymberdze dotyczy zarówno biur, jak i magazynu wysokiego składowania oraz cross-docku. Wszystkie operacje zostały przeniesione z dotychczasowych budynków do nowego obiektu.

 

- Nowy magazyn obejmuje 15 tys. m² powierzchni przeznaczonej do składowania towarów oraz dodatkowo 8 tys. m² cross docku. Inwestycja wyniosła ok. 18 milionów euro. Norymberga stanowi kluczowy hub przeładunkowy w Niemczech i jest jednym z najsilniejszych ekonomicznie regionów w Europie. Jest jednocześnie szansą dla rozwoju Grupy Raben. Dlatego zdecydowaliśmy się na udostępnienie nowego obiektu w tym miejscu. Dzięki wspomnianemu, efektywnemu cross-dockowi możemy optymalizować nasze usługi, co z pewnością  będzie także zaletą dla naszych Klientów – stwierdził Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

 

Inwestycja w Norymberdze jest jedną z kilku, jakie firma Raben ukończyła w Niemczech w ciągu ostatnich dwóch lat. Grupa Raben posiada nowe magazyny także w Wuppertalu, Würzburgu oraz Mittenwalde koło Berlina.

- Istotne jest dla nas zagwarantowanie przyjaznego środowiska pracy, dlatego też inwestujemy w biura. W tej lokalizacji nasi Pracownicy mają do dyspozycji 1 673 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Warto także wspomnieć, że w nowym magazynie możliwe jest przechowywanie towarów wymagających kontrolowanej temperatury, np. żywności – powiedział Helmut Huber, Kierownik Oddziału.

 

Za sprawą 79, zamiast 55, ramp stworzone zostały adekwatne warunki do szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby Klientów. Dzięki systemowi wideo nadzoru, wyposażonemu obecnie w 114 kamer, możliwe jest śledzenie każdej przesyłki. Za jego sprawą procesy mogą być dokumentowane, analizowane i modyfikowane. Warto też zauważyć, że nowy budynek magazynowy wyposażony jest w efektywny standard ESFR - system zraszający, zapewniający najwyższy poziom zabezpieczenia przeciwpożarowego.

(źr. Grupa Raben)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.