Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis utrzymuje pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej

Prologis, podsumował regionalne wyniki firmy na rynku deweloperów powierzchni magazynowej   połowie 2012 roku. Działając aktywnie w pięciu krajach regionu (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia), Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Jednym ze znaczących osiągnięć firmy jest zamknięcie półrocza wskaźnikiem wynajęcia powierzchni magazynowych w regionie na poziomie aż 88,7 proc. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku firma wynajęła ponad 560 300 metrów kwadratowych powierzchni, z czego prawie 66 proc. w Polsce. Tak dobry wynik zapewnia Prologis 42-procentowy udział w rynku Europy Środkowo-Wschodniej pod względem ilości wynajętej powierzchni.

Minione półrocze było dla Prologis ważne także pod względem inwestycyjnym. Nowy obiekt build-to-suit o powierzchni 28 916 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Prague-Jirny oddano do użytku firmie Globus, jednemu z największych operatorów hipermarketów w Czechach. W Prologis Park Wrocław V oddano do użytku budynek o powierzchni 19 111 metrów kwadratowych, zbudowany pod klucz dla firmy UPM Raflatac, wchodzącej w skład dywizji Materiałów Zaawansowanych Technicznie grupy UPM – czołowego dostawcy samoprzylepnych materiałów etykietowych. Wraz z tą inwestycją Prologis rozpoczął budowę piątego parku dystrybucyjnego w rejonie Wrocławia. Na terenie Prologis Park Janki ukończono trzeci budynek o powierzchni 18 780 metrów kwadratowych – pierwszy po kryzysie budynek spekulacyjny na polskim rynku. Rozpoczęto budowę siódmego magazynu o powierzchni 24 500 metrów kwadratowych w Prologis Park Bratislava na Słowacji, którego ukończenie zaplanowano na trzeci kwartał tego roku.


- Prologis kolejny rok utrzymuje się na pozycji wiodącego właściciela i operatora obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Mimo dużej konkurencji na rynku, skutecznie pozyskujemy nowych klientów zainteresowanych naszym portfolio, a z drugiej strony cieszymy się z partnerskich relacji, jakie utrzymujemy z dotychczasowymi klientami z całego regionu  – powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią. - W Polsce najbardziej aktywne dla nas rynki to niezmiennie Górny i Dolny Śląsk. Z kolei nasze portfolio na Słowacji i w Rumunii jest w całości wynajęte. Półroczne wyniki potwierdzają więc słuszność decyzji o nierealizowaniu inwestycji typu build-to-suit w drugo- i trzeciorzędnych lokalizacjach i w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, skoncentrowaniu się na najbardziej atrakcyjnych i strategicznie położonych parkach logistycznych.”
 
(źr. Prologis)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.