Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis w Europie - mocne wejście w I kwartał 2012

Zarząd firmy Prologis, Inc. (globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych), ogłosił, że w pierwszym kwartale tego roku firma umocniła swoją pozycję na europejskim rynku deweloperów powierzchni magazynowych.

 

W pierwszych kwartale firma wynajęła około 991 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej zawierając takie umowy najmu jak: 94 tys. metry kwadratowe w Evry we Francji wynajęte przez Geodis, czołową europejską firmę logistyczną; włącznie z wynajęciem dodatkowych 24 710 metrów kwadratowych. 33,8 tys. metrów kwadratowych w Dąbrowie Górniczej wynajęte przez DHL Exel Supply Chain, część Deutsche Post DHL, światowego giganta w dziedzinie usług pocztowych i logistycznych. Prologis zakończył też transakcje sprzedaży 704 tys. metrów kwadratowych budynków magazynowych i 271 tys. metrów kwadratowych gruntów. Transakcje sprzedaży obejmują 323 tys. metrów kwadratowych portfolio brytyjskiego, około 211,8 tys. metrów kwadratowych (12 obiektów dystrybucyjnych i 3 działki) portfolio niemieckiego i 164 tys. metrów kwadratowych portfolio polskiego.

 

Firma ogłosiła również nabycie dwóch nowych obiektów dystrybucyjnych w Paryżu i Lyonie od Constructa Asset Management w imieniu CarVal Investors. Oba budynki o łącznej powierzchni 32 tys. metrów kwadratowych są w pełni wynajęte. W pierwszym kwartale bieżącego roku firma rozpoczęła także budowę 24,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Bratislava na Słowacji.

 - Mimo niepewnej sytuacji gospodarczej budowaliśmy nasze wyniki na fali dobrej passy ostatniego kwartału ubiegłego roku i wciąż zwiększaliśmy wskaźnik wynajęcia naszych powierzchni – powiedział Philip Dunne, prezes Prologis na Europę. - Odnosimy korzyści z doskonałych relacji z klientami, a także z portfolio zawierającego strategicznie zlokalizowane centra logistyczne w całej Europie. Dzięki rzetelnie prowadzonej działalności i ukierunkowanemu lokowaniu kapitału będziemy mogli nadal zwiększać zyski oraz zaspokajać zmieniające się potrzeby naszych klientów - dodał Philip Dunne.

(źr. Prologis Inc.)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.