Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta uruchamia kolejne punkty odbioru e-przesyłki!

O kolejne 984 placówki pocztowe, Poczta Polska zwiększyła liczbę punktów wydających e-przesyłkę. Obecnie już w 2532 punktach Poczty w całej Polsce można odebrać przesyłkę po otrzymaniu wiadomości SMS lub e-mail.

 

E-przesyłka to wygodny sposób na odbiór przesyłki przez Klientów, którzy sami decydują gdzie i kiedy to zrobią. Mogą tego dokonać w dowolnie wybranej placówce Poczty Polskiej z sieci placówek wydających, np. w pobliżu miejsca pracy. Z usługi najczęściej korzystają klienci sklepów internetowych, osoby prowadzące sprzedaż internetową, a także osoby o nienormowanym czasie pracy.

 

To jedna z najtańszych opcji dostawy. E-przesyłka w najniższej kategorii wagowej kosztuje zaledwie 7 zł. Usługa ta jest także jedną z opcji dostawy w serwisie Allegro w ramach tzw. odbioru w punkcie. Poczta Polska dostarcza e-przesyłkę do placówki pocztowej dowolnie wybranej przez nadawcę (spośród placówek wytypowanych) do trzech dni po dniu nadania. Informację o tym, że przesyłka oczekuje na odbiór, adresat otrzymuje poprzez e-mail lub SMS, a przesyłkę może odebrać w dogodnym dla siebie czasie w ciągu 7 dni od otrzymania powiadomienia.

(źr. Poczta Polska)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.