Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta uruchamia kolejne punkty odbioru e-przesyłki!

O kolejne 984 placówki pocztowe, Poczta Polska zwiększyła liczbę punktów wydających e-przesyłkę. Obecnie już w 2532 punktach Poczty w całej Polsce można odebrać przesyłkę po otrzymaniu wiadomości SMS lub e-mail.

 

E-przesyłka to wygodny sposób na odbiór przesyłki przez Klientów, którzy sami decydują gdzie i kiedy to zrobią. Mogą tego dokonać w dowolnie wybranej placówce Poczty Polskiej z sieci placówek wydających, np. w pobliżu miejsca pracy. Z usługi najczęściej korzystają klienci sklepów internetowych, osoby prowadzące sprzedaż internetową, a także osoby o nienormowanym czasie pracy.

 

To jedna z najtańszych opcji dostawy. E-przesyłka w najniższej kategorii wagowej kosztuje zaledwie 7 zł. Usługa ta jest także jedną z opcji dostawy w serwisie Allegro w ramach tzw. odbioru w punkcie. Poczta Polska dostarcza e-przesyłkę do placówki pocztowej dowolnie wybranej przez nadawcę (spośród placówek wytypowanych) do trzech dni po dniu nadania. Informację o tym, że przesyłka oczekuje na odbiór, adresat otrzymuje poprzez e-mail lub SMS, a przesyłkę może odebrać w dogodnym dla siebie czasie w ciągu 7 dni od otrzymania powiadomienia.

(źr. Poczta Polska)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.