Dodaj ogłoszenie o pracy


K-EX uruchamia nową podsortownię i nowe biura

Firma kurierska K-EX zmierza zwiększyć swoją powierzchnię magazynową, uruchomić nową linię do sortowania przesyłek, a także kolejną podsortownię, a jej kurierzy otrzymają nowoczesne skanery. A to nie koniec, zmian, w maju br. siedzibę zmienił krakowski oddział firmy.

 

Teraz powierzchnia magazynowa wynosi 2,3 tys. m kw. W połowie lipca br. do nowej, większej  siedziby przeprowadzi się oddział w Jeleniej Górze, właśnie trwają prace adaptacyjne. Natomiast wrocławski oddział spółki pod koniec września br. przeniesie się z ul. Kamieńskiego do Długołęki, gdzie budowany jest zupełnie nowy obiekt. Magazyny będą miały 1,5tys. mkw. powierzchni i będą dwa razy większe od dotychczasowych. Jak zapowiada dyrektor Czepiec, do końca 2012 r. nowe siedziby zyskają również oddziały w Lublinie, Opolu i Radomiu.

– Duże i funkcjonalne magazyny są kluczowym elementem usług kurierskich, dlatego inwestujemy w nie – mówi dyrektor handlowy firmy K-EX, Mariusz Czepiec. 

Oprócz tego w warszawskim oddziale firmy w Mościskach w lipcu zostanie uruchomiona nowa linia do sortowania przesyłek, a w trzecim kwartale br. w Poznaniu otwarta zostanie kolejna regionalna podsortownia paczek, obsługująca oddziały z północy Polski. Pierwsza regionalna podsortownia – w Sosnowcu – wystartowała pod koniec 2011 r. Jeszcze w bieżącym roku K-EX zakupi ponad osiemset skanerów firmy Motorola. W nowe urządzenia zostaną wyposażeni kurierzy i magazynierzy.

 

K-EX to ogólnopolska firma kurierska, świadcząca usługi w zakresie przewozów ekspresowych i drobnicowych w standardzie 24h. Oferuje m.in.: szeroki pakiet korzyści związanych z realizacją dedykowanej usługi kurierskiej, obsługę dokumentów zwrotnych, usługę pobrania gotówki oraz dostawę do określonej godziny. Posiada sieć 27 oddziałów zlokalizowanych na terenie kraju.  
(źr. K-EX)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.