Dodaj ogłoszenie o pracy


2 mln Euro za magazyn cross-dockowy węgierskiego oddziału Raben

Niedaleko Budapesztu w Dunaharaszti został zbudowany nowy magazyn przeładunkowy firmy Raben. Koszt tej inwestycji oszacowano na ponad 2 miliony Euro. Powierzchnia nowego obiektu typu cross-dockowegoh wynosi 4 104 m2, który posiada 42 doki przeładunkowe. Dodatkowo, przy budynku magazynu, na powierzchni 8 683 m2, znajdują się parking oraz drogi wewnętrzne, a cały teren obiektu jest objęty nowoczesnym systemem ochrony wyposażonym w kamery przemysłowe, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo przesyłek.

 

- Nowy cross-dock umożliwi jeszcze lepsze reagowanie na wymagania nowoczesnej dystrybucji, tzn. bardziej efektywne i szybsze rozładowywanie pojazdów dzięki wydajnemu i nowoczesnemu systemowi zarządzania magazynem. Tak duża ilość doków przeładunkowych ma na celu usprawnienie naszej pracy poprzez równoległy załadunek i rozładunek większej ilości pojazdów – mówi Szabolcs Czifrik, dyrektor Raben Trans European Hungary Kft.

Po zeszłorocznym przejęciu firmy Wincanton na terenie Węgier oraz ukończeniu tej inwestycji, centrala węgierskiej spółki od końca maja 2012 roku znajduje się w Dunaharaszti. Obecnie węgierski Raben oferuje swoim Klientom 62,5 tys. m2 powierzchni magazynowej obsługiwanej przez 400 wykwalifikowanych pracowników w 14 lokalizacjach.

 

Grupa Raben stale inwestuje m.in. w infrastrukturę, działalność operacyjną, rozwiązania IT oraz  pracowników. Nowoczesne centrum logistyczne daje możliwość oferowania najwyższej jakości usług oraz poprawę przewagi konkurencyjnej Klientów Grupy Raben. - Warto również wspomnieć, że w najbliższych latach możemy się spodziewać kolejnych inwestycji Grupy na terenie Węgier - dodaje Szabolcs Czifrik.

(źr. Grupa Raben)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.