Dodaj ogłoszenie o pracy


2 mln Euro za magazyn cross-dockowy węgierskiego oddziału Raben

Niedaleko Budapesztu w Dunaharaszti został zbudowany nowy magazyn przeładunkowy firmy Raben. Koszt tej inwestycji oszacowano na ponad 2 miliony Euro. Powierzchnia nowego obiektu typu cross-dockowegoh wynosi 4 104 m2, który posiada 42 doki przeładunkowe. Dodatkowo, przy budynku magazynu, na powierzchni 8 683 m2, znajdują się parking oraz drogi wewnętrzne, a cały teren obiektu jest objęty nowoczesnym systemem ochrony wyposażonym w kamery przemysłowe, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo przesyłek.

 

- Nowy cross-dock umożliwi jeszcze lepsze reagowanie na wymagania nowoczesnej dystrybucji, tzn. bardziej efektywne i szybsze rozładowywanie pojazdów dzięki wydajnemu i nowoczesnemu systemowi zarządzania magazynem. Tak duża ilość doków przeładunkowych ma na celu usprawnienie naszej pracy poprzez równoległy załadunek i rozładunek większej ilości pojazdów – mówi Szabolcs Czifrik, dyrektor Raben Trans European Hungary Kft.

Po zeszłorocznym przejęciu firmy Wincanton na terenie Węgier oraz ukończeniu tej inwestycji, centrala węgierskiej spółki od końca maja 2012 roku znajduje się w Dunaharaszti. Obecnie węgierski Raben oferuje swoim Klientom 62,5 tys. m2 powierzchni magazynowej obsługiwanej przez 400 wykwalifikowanych pracowników w 14 lokalizacjach.

 

Grupa Raben stale inwestuje m.in. w infrastrukturę, działalność operacyjną, rozwiązania IT oraz  pracowników. Nowoczesne centrum logistyczne daje możliwość oferowania najwyższej jakości usług oraz poprawę przewagi konkurencyjnej Klientów Grupy Raben. - Warto również wspomnieć, że w najbliższych latach możemy się spodziewać kolejnych inwestycji Grupy na terenie Węgier - dodaje Szabolcs Czifrik.

(źr. Grupa Raben)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.