Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejny park magazynowy Prologis w Czechach

Prologis, właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, dokonał otwarcia nowego obiektu magazynowego build-to-suit na terenie Prologis Park Prague-Jirny w Czechach. Budynek magazynowy o powierzchni 28 916 metrów został zbudowany dla firmy Globus, która jest jednym z największych operatorów hipermarketów w Czechach.

 

Prologis Park Prague-Jirny bazą logistyczną przeznaczoną do magazynowania produktów w kontrolowanej temperaturze dla firmy Globus. W obiekcie znajduje się specjalna przestrzeń przeznaczona do przechowywania świeżych owoców i warzyw, a także mrożonek.. Spółka podjęła decyzję o skonsolidowaniu swojej działalności i wynajęciu dodatkowej powierzchni 22 123 metrów kwadratowych obejmującej jeden budynek wraz z chłodniami o regulowanej temperaturze. Dynamiczny rozwój firmy Globus, skłonił operatora do podjęcia, niemal w ostatniej chwili, decyzji o budowie i wynajęciu dodatkowych 6 793 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. To doskonały przykład na to jak bardzo projekt jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Nowo oddany magazyn został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju co potwierdza przyznany certyfikat BREEAM.

 

Obecnie Globus zajmuje ponad 60 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Prague-Jirny, w tym 31 212 metrów kwadratowych powierzchni w budynku 3 oraz 28 916 metrów kwadratowych w nowo otwartym budynku 7. Centrum dystrybucyjne Prologis Park Prague-Jirny składa się z siedmiu obiektów magazynowych o łącznej powierzchni ponad 221 000 metrów kwadratowych. Park jest położony 20 kilometrów na wschód od Pragi, tuż przy autostradzie D11. Obecnie jest w całości wynajęty, z perspektywą rozbudowy o kolejne trzy budynki magazynowe o łącznej powierzchni 91 000 metrów kwadratowych. Klientami parku są również takie firmy jak: DHL Solutions, GLOBUS CR, ROSA market, THIMM Obaly oraz Toyota Tsusho Europe.

Portfolio Prologis w Czechach obejmuje sześć parków dystrybucyjnych (28 budynków) o łącznej powierzchni magazynowo-biurowej ponad 633 000 metrów kwadratowych (stanu na 31 marca 2012 r.)

(źr. Prologis)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.