Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis z ponad 300 tys.m2 w Europie Środkowo-Wschodniej

Dostawca powierzchni magazynowych Prologis w drugim kwartale 2011 r przedłużył umowy najmu w Europie Środkowo-Wschodniej na ponad 300 tys. metrów kwadratowych. Duży wolumen tych powierzchni położony jest w Polsce, a także na na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. Firma zapewnia, że transakcje te są kontynuacją dobrej passy trwającej od początku roku, w którym firma wynajęła całe słowackie portfolio, zapowiedziała realizację trzech projektów typu BTS oraz podpisała nowe wielkopowierzchniowe umowy najmu.

 

Największe przedłużenia umów najmu w drugim kwartale:

Powierzchnia      Klient                              Lokalizacja
99 040 m²         DHL Solutions                      Prologis Park Prague-Jirny, Czechy
49 740 m²         sektor towarów kons.           Prologis Park Sochaczew, Polska
29 140 m²         Geodis                                Prologis Budaors DC1, Węgry
17 460 m²         sektor elektroniczny              Prologis Park Galanta-Gan, Słowacja
16 690 m²         ALDI                                   Prologis Park Chorzów, Polska
12 080 m²         ABC Data                            Prologis Park Sosnowiec, Polska

(źr. Prologis, Inc,)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.