Dodaj ogłoszenie o pracy


Na Okęcie dojedziesz już pociągiem, a kolej zaprasza na piknik "Odlotowe lotnisko"

 

Kolej Mazowiecka oraz Szybka Kolej Miejska (SKM), to dwóch operatorów kolejowych, którzy 1 czerwca uruchomią połączenia z warszawskich stacji miejskich na Lotnisko im. F. Chopina.

 

Uruchomienie połączenia kolejowego z Lotniskiem Chopina to duże udogodnienie dla pasażerów. Zapewni ono szybki dojazd z portu lotniczego do i z centrum stolicy. W pociągach Kolei Mazowieckich (KM), na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia, będą honorowane wszystkie bilety z taryfy ZTM, w tym także jednorazowe i czasowe. W pociągach SKM, na tym samym odcinku, będą honorowane wszystkie bilety z taryfy KM.

 

Większość pociągów Kolei Mazowieckich kursujących na odcinku Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia pojedzie przez Warszawę Centralną i będzie się zatrzymywać na wszystkich stacjach na tym odcinku. Kursy pociągów Kolei Mazowieckich będą się odbywały ze średnią częstotliwością raz na godzinę. Linię będą obsługiwać nowoczesne pociągi typu Elf, które już od września 2011 roku kursują po mazowieckich szlakach. W pojazdach znajduje się prawie 190 miejsc siedzących, a także dodatkowe półki na bagaż. Pojazdy są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt). Zakup pociągów został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 7.3 Transport miejski w obszarach metropolitalnych.

 

2 czerwca Koleje Mazowieckie zapraszają na lotnisko Chopina na piknik „Odlotowe Lotnisko”.  Impreza zaplanowana jest w godzinach od 11 do 16. W tym czasie na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, w tym m. in. stoisko KM „Kącik Kibica”, na którym odbędą się konkursy z nagrodami. Od 1 czerwca z okazji uruchomienia „Odlotowego połączenia kolejowego” (połączenie kolejowe z Lotniska Chopina do centrum Warszawy) wspólnie z ZTM i Lotniskiem Chopina Spółka przeprowadzi na profilu ZTM na portalu społecznościowym Facebook konkursy związane z kolejami i warszawskim portem lotniczym. Do wygrania będą zestawy upominków.

(źr. Koleje Mazowiecke KM/Szybkie Koleje Miejskie)

 

 

 


 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.