Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben Ukaina uruchamia odprawy celne na swoim terminalu

Raben Ukraina otworzył nowy kompleks celny przystosowany do odprawy towarowej na terenie swojego terminala w Kijowie, który może obsługiwać 120 pojazdów ciężarowych jednocześnie i spełnia wszelkie wymagania obowiązujących przepisów celnych.

 

Obiekt jest wyposażony w systemy elektronicznej rejestracji towarów oraz monitoringu pojazdów, który obejmuje swoim zasięgiem cały teren kompleksu. Ponadto, dostęp do niego jest kontrolowany poprzez system szlabanów oraz urządzenia automatycznie odczytujące numery rejestracyjne pojazdów. Warto podkreślić, iż znajdująca się na jego terenie waga elektroniczna, automatycznie przekazuje informacje o numerze pojazdu oraz jego wadze do elektronicznego systemu kontroli.

 

- Kompleks Raben Ukraina umożliwi Klientom dostęp do pełnego zakresu usług celnych, które będą dostępne na terenie jednego obiektu, obejmujących nawet te wymagane przez np. organy rządowe zajmujące się aspektami sanitarno-epidemiologicznymi jak i ekologicznymi. Ponadto jest to jedno z niewielu takich miejsc na Ukrainie, gdzie oprócz kompleksu celnego, Klienci mają do dyspozycji również nowoczesne hale magazynowe oraz magazyn przeładunkowych typu cross-dock. Przewidujemy, że takie kompleksy nie tylko przyśpieszą, ale również zwiększą obrót towarami w imporcie oraz w dystrybucji krajowej - mówi Boris Khruslov, dyrektor Raben Ukraina.

 

- Wejście w życie nowego Kodeksu Celnego na Ukrainie, z dniem 1 czerwca 2012 roku, ma na celu zwiększenie przejrzystości oraz efektywności procedur celnych. Otwarcie kompleksów celnych przystosowanych do nowych przepisów jest kluczowym warunkiem do zaspokojenia wymagań współczesnego rynku – mówi Dmytro Polischuk, szef Kijowskiego Regionalnego Urzędu Celnego.

Jednym z rozwiązań zastosowanych w nowym obiekcie jest "terminal informacyjny", który pozwala uniknąć osobistych kontaktów między agentami celnymi i przedstawicielami Służby Celnej na Ukrainie, co ogranicza  wpływ "czynnika ludzkiego" na procedury  i wynik odprawy celnej oraz zwiększa przejrzystość i zrozumienie procesu przez zarówno Służby Celne jak i firmy. Dodatkowo, istotną zaletą kompleksu jest jego dogodna lokalizacja. Obiekt jest położony poza miastem, co pozwala uniknąć przejazdu przez Kijów.

 

(źr. Grupa Raben)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.