Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben Ukaina uruchamia odprawy celne na swoim terminalu

Raben Ukraina otworzył nowy kompleks celny przystosowany do odprawy towarowej na terenie swojego terminala w Kijowie, który może obsługiwać 120 pojazdów ciężarowych jednocześnie i spełnia wszelkie wymagania obowiązujących przepisów celnych.

 

Obiekt jest wyposażony w systemy elektronicznej rejestracji towarów oraz monitoringu pojazdów, który obejmuje swoim zasięgiem cały teren kompleksu. Ponadto, dostęp do niego jest kontrolowany poprzez system szlabanów oraz urządzenia automatycznie odczytujące numery rejestracyjne pojazdów. Warto podkreślić, iż znajdująca się na jego terenie waga elektroniczna, automatycznie przekazuje informacje o numerze pojazdu oraz jego wadze do elektronicznego systemu kontroli.

 

- Kompleks Raben Ukraina umożliwi Klientom dostęp do pełnego zakresu usług celnych, które będą dostępne na terenie jednego obiektu, obejmujących nawet te wymagane przez np. organy rządowe zajmujące się aspektami sanitarno-epidemiologicznymi jak i ekologicznymi. Ponadto jest to jedno z niewielu takich miejsc na Ukrainie, gdzie oprócz kompleksu celnego, Klienci mają do dyspozycji również nowoczesne hale magazynowe oraz magazyn przeładunkowych typu cross-dock. Przewidujemy, że takie kompleksy nie tylko przyśpieszą, ale również zwiększą obrót towarami w imporcie oraz w dystrybucji krajowej - mówi Boris Khruslov, dyrektor Raben Ukraina.

 

- Wejście w życie nowego Kodeksu Celnego na Ukrainie, z dniem 1 czerwca 2012 roku, ma na celu zwiększenie przejrzystości oraz efektywności procedur celnych. Otwarcie kompleksów celnych przystosowanych do nowych przepisów jest kluczowym warunkiem do zaspokojenia wymagań współczesnego rynku – mówi Dmytro Polischuk, szef Kijowskiego Regionalnego Urzędu Celnego.

Jednym z rozwiązań zastosowanych w nowym obiekcie jest "terminal informacyjny", który pozwala uniknąć osobistych kontaktów między agentami celnymi i przedstawicielami Służby Celnej na Ukrainie, co ogranicza  wpływ "czynnika ludzkiego" na procedury  i wynik odprawy celnej oraz zwiększa przejrzystość i zrozumienie procesu przez zarówno Służby Celne jak i firmy. Dodatkowo, istotną zaletą kompleksu jest jego dogodna lokalizacja. Obiekt jest położony poza miastem, co pozwala uniknąć przejazdu przez Kijów.

 

(źr. Grupa Raben)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.