Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser inwestuje w Czechach

Firma Dachser zainwestuje 9,1 mln Euro w rozbudowę centrum logistycznego w Kladnie w okolicach Pragi i wybuduje terminal cross-dockingowy oraz nowy biurowiec. Budynki będą gotowe do użytkowania w listopadzie 2012 r.

 

Nowy terminal powstanie obok już istniejącego centrum logistycznego. Rozbudowa zapewni dodatkowo około 3,6 tys. mkw. powierzchni dla towarów przemysłowych i około 585 mkw. dla artykułów spożywczych. W sumie, z istniejącą już częścią, łączna powierzchnia logistyczna wyniesie 14,5 tys. mkw. Jednocześnie obok powstanie przestronny, czterokondygnacyjny budynek biurowy dla pracowników i kadry zarządzającej Dachser Czechy. Całość inwestycji powstanie na działce o powierzchni 5,7 ha.

 

Dzięki nowej hali przeładunkowej przeznaczonej dla towarów przemysłowych oraz artykułów spożywczych, operator logistyczny znacznie poszerzy swoje możliwości. - Powierzchnia nie jest jednak jedynym czynnikiem decydującym o wartości naszej oferty. Obecnie inwestujemy przede wszystkim w ciągłe doskonalenie jakości naszych usług, co jest warunkiem dalszego rozwoju – powiedział Petr Kozel, prezes Dachser w Czechach.

Rozbudowa lokalizacji w Kladnie jest bardzo istotna dla infrastruktury firmy w Europie środkowo-wschodniej. Lokalizacja Dachser w Czechach znajduje się w sercu europejskich rynków. Dachser z dywizjami European Logistics, Food Logistics oraz Air & Sea Logistics ma obecnie w Czechach osiem oddziałów i zatrudnia w sumie 310 pracowników. Warto dodać, ze Dachser w 2011 roku wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21 tys. pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

 

(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.