Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser inwestuje w Czechach

Firma Dachser zainwestuje 9,1 mln Euro w rozbudowę centrum logistycznego w Kladnie w okolicach Pragi i wybuduje terminal cross-dockingowy oraz nowy biurowiec. Budynki będą gotowe do użytkowania w listopadzie 2012 r.

 

Nowy terminal powstanie obok już istniejącego centrum logistycznego. Rozbudowa zapewni dodatkowo około 3,6 tys. mkw. powierzchni dla towarów przemysłowych i około 585 mkw. dla artykułów spożywczych. W sumie, z istniejącą już częścią, łączna powierzchnia logistyczna wyniesie 14,5 tys. mkw. Jednocześnie obok powstanie przestronny, czterokondygnacyjny budynek biurowy dla pracowników i kadry zarządzającej Dachser Czechy. Całość inwestycji powstanie na działce o powierzchni 5,7 ha.

 

Dzięki nowej hali przeładunkowej przeznaczonej dla towarów przemysłowych oraz artykułów spożywczych, operator logistyczny znacznie poszerzy swoje możliwości. - Powierzchnia nie jest jednak jedynym czynnikiem decydującym o wartości naszej oferty. Obecnie inwestujemy przede wszystkim w ciągłe doskonalenie jakości naszych usług, co jest warunkiem dalszego rozwoju – powiedział Petr Kozel, prezes Dachser w Czechach.

Rozbudowa lokalizacji w Kladnie jest bardzo istotna dla infrastruktury firmy w Europie środkowo-wschodniej. Lokalizacja Dachser w Czechach znajduje się w sercu europejskich rynków. Dachser z dywizjami European Logistics, Food Logistics oraz Air & Sea Logistics ma obecnie w Czechach osiem oddziałów i zatrudnia w sumie 310 pracowników. Warto dodać, ze Dachser w 2011 roku wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21 tys. pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

 

(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.