Dodaj ogłoszenie o pracy


Spółka Uboat Line na drodze zysków i rozwoju

Prawie 15 mln zł - taki przychód wypracowała, w okresie od 1 września 2010 roku do 31 grudnia 2011 roku, spółka Uboat Line notowana na rynku NewConnect. W kolejnym roku obrotowym spółka zamierza  zwiększyć swoje zyski m.in. dzięki wpływom uzyskanym z działalności na międzynarodowych rynkach, które generują coraz więcej zleceń dotyczących m.in. transportu intermodalnego.

 

- Miniony rok obrotowy był dla nas okresem wytężonej pracy, mającej na celu utrzymanie dynamicznego tempa wzrostu przychodów spółki, zgodnie z założeniami przyjętymi w strategii jej rozwoju – mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu Uboat Line S.A. – Nasze starania przyniosły zadawalające, dla nas, efekty. Jednym z nich była zakończona pełnym sukcesem emisja akcji serii A i C. W sumie pozyskaliśmy ponad 2,5 mln zł, co stanowiło 100 proc. planowanych środków. Kapitał został przeznaczony na szereg inwestycji, które przyczyniły się do umocnienia pozycji firmy w branży TSL w Polsce.

 

Równie istotne znaczenie miało zawiązanie w Hamburgu spółki-córki Oliwia Trans GMBH. Hamburg jest jednym z największych portów w Europie, gdzie krzyżują się morskie szlaki komunikacyjne prowadzące m.in. z Europy do Azji, a także do Ameryki Północnej, co przyciąga firmy z całego świata. W tej grupie jest coraz więcej spółek z Polski, które są zainteresowane pozyskaniem partnera biznesowego, mogącego zorganizować szybki transport towarów do naszego kraju. Wspomniana tendencja dodatkowo wzmacnia sprzyjającą koniunkturę dla spółki Uboat Line.

 

Zarząd Spółki dostrzegł oraz umiejętnie skorzystał z dobrej koniunktury w branży przepraw promowych. Tego rodzaju sytuacja powstała m.in. na szlakach komunikacyjnych w obrębie Morza Bałtyckiego. Pierwszy raz, w ubiegłym roku, promy kursujące między Polską i Szwecją przewiozły ponad 1 mln pasażerów. Sprzyjająca  koniunktura w branży przewozów promowych znalazła pozytywne odzwierciedlenie także w działalności Uboat Line S.A. Spółka w 2011 roku odnotowała wzrost zamówień na organizację przepraw promowych na Bałtyku aż o 100 proc.

Zarząd firmy zawarł bezpośrednią umowę z firmą Eurotunel, która ma  istotne znaczenie dla dalszego rozwoju spółki, gdyż zapewnia jej klientom najkrótsze przeprawy w cieśninie La Manche. Dzięki temu Uboat Line znacznie ograniczy swoje koszty stałe. Podpisana umowa ułatwi także rozwój działalności spółki na międzynarodowych rynkach. Firma wdrożyła także serwis obsługi kolejnej gałęzi transportu intermodalnego, tj. przewozu pociągami samochodów ciężarowych na najważniejszych szlakach komunikacyjnych w Europie. Rozpoczęto  także sprzedaż usług związanych z obsługą automatycznego naliczania opłat za autostrady we Francji, Hiszpanii i Włoszech. Udanym przedsięwzięciem jest międzynarodowe Call Center w Gliwicach. Dzięki uruchomieniu tego projektu powstała działająca 24 h/7 w tygodniu platforma koordynującą proces pozyskiwania zagranicznych kontrahentów.

 

Zwieńczenie działalności spółki w 2011 roku stanowił debiut akcji Uboat Line S.A. na rynku NewConnect, który nastąpił 03.01.2012 roku. Firma Uboat Line powstała w 2008 roku. Jej oferta obejmuje organizację przepraw promowych da samochodów ciężarowych, jak również klienci mogą rezerwować m.in. bilety na promy do Szwecji, Anglii, Irlandii oraz innych portów niemal całej Europy.
(źr. Uboat Line S.A.)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.