Dodaj ogłoszenie o pracy


Uboat Line uruchamia system zwrotu podatku VAT od e-myta

Spółka Uboat Line, która wprowadziła elektroniczny system poboru opłat drogowych we Włoszech, Francji i Hiszpanii oraz możliwość zamawiania przepraw promowych dla samochodów ciężarowych za pośrednictwem strony internetowej i płatności online - planuje także uruchomienie nowej usługi - zwrot podatku VAT za przejazd autostradami dla przedsiębiorstw transportowych.

 

W ostatnim czasie firma uruchomiła również międzynarodowe call center w Gliwicach. Zajmuje się ono obsługą klientów z Polski oraz  całej Europy, pod kątem usług dla firm transportowych. W ten sposób Uboat Line zbuduje kilka niezależnych platform biznesowych, które przyczynią się do zdywersyfikowania źródeł jej przychodów.

 

-Dokładamy wszelkich starań, aby rozszerzyć ofertę Uboat Line zgodnie z potrzebami firm z branży transportowej, dlatego postanowiliśmy rozbudować stronę internetową naszej spółki o  nową funkcjonalność umożliwiającą zamawianie przepraw promowych dla samochodów ciężarowych. Dzięki temu  klienci zyskają możliwość skorzystania z naszej usługi non stop, bez względu na porę doby.  – mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu Uboat Line S.A. – Mamy także świadomość, że spółki transportowe coraz częściej realizują zlecenia wymagające przewozu towarów przez teren kilku krajów. Tego rodzaju projekty powodują, że  firmy poszukują rozwiązań, które umożliwią odzyskanie podatku VAT, bez konieczności wikłania się w gąszcz urzędowych procedur.

 

Sprzyjający klimat dla rozwoju działalności Uboat Line tworzy także rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w Polsce oraz rozbudowa sieci terminali przeładunkowych na terenie Polski. Firma powstała w 2008 roku. Działalność firmy skoncentrowana jest na wyszukiwaniu oraz rezerwacji połączeń promowych, które realizowane są na trasach morskich basenu Morza Bałtyckiego, Północnego, jak i Adriatyku. Oferta spółki, obejmuje zarówno promy dla ciężarówek, jak również tanie bilety promowe na rejsy pasażerskie.
(źr. Uboat Line)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.