Dodaj ogłoszenie o pracy


Zwycięzcy konkursu Prologis Najlepszym

Podczas Gali Logistics 2012, która odbyła się po pierwszym dniu obrad Kongresu Logistycznego - 16 maja w Poznaniu, już po raz siódmy, wręczono nagrody w konkursie Prologis Najlepszym, dedykowanym studentom Wyższej Szkoły Logistyki. W tym  roku pamiątkowe dyplomy oraz stypendia w wysokości czterech tysięcy złotych otrzymali Marcin Urban i Marcin Czajczyk.


Nieprzerwanie od siedmiu lat firma Prologis globalny właściciel i deweloper nieruchomości przemysłowych, wspólnie z poznańską Wyższą Szkołą Logistyki organizuje konkurs „Prologis Najlepszym” i co roku wybiera Najlepszego Absolwenta uczelni i autorów Najlepszej Pracy Magisterskiej i Licencjackiej. W roku akademickim 2011/2012, decyzją jury złożonego z przedstawicieli uczelni i reprezentantów Prologis autorami najlepszych prac dyplomowych zostali:


w kategorii na Najlepszą Pracę Magisterską Marcin Urban, autor pracy pod tytułem „Analiza i ocena inwestycji realizowanych przez miasto Poznań w kontekście Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku” napisanej pod kierownictwem prof. dr. hab. Jana Długosza.
w kategorii Najlepsza Praca Licencjacka Marcin Czajczyk, autor napisanej w językach polskim i niemieckim pracy poświęconej „Rozwojowi koncepcji wózka obsługi płyty lotniskowej z automatycznym załadunkiem i rozładunkiem bagażu do samolotu dla lotniska Schonefeld w Berlinie“. Promotorem pracy był Prof. dr - Ing. habil. Bernd Hentschel.
Laureaci odebrali nagrody z rąk Marty Tęsiorowskiej, wiceprezesa do spraw Marketingu i Komunikacji Prologis w Europie Środkowo – Wschodniej.


- Bardzo się cieszę, że możemy się angażować w projekty, które pozwalają wyłowić talenty i wpływają pozytywnie na rozwój branży logistycznej w Polsce. Serdecznie gratuluję zwycięzcom – mam nadzieję, że sukces osiągnięty w konkursie Prologis Najlepszym to dopiero początek ich zawodowej kariery – powiedziała Marta Tęsiorowska.


- Dzięki naszemu Partnerowi – firmie Prologis – co roku możemy nagradzać najzdolniejszych absolwentów WSL oraz promować ich wybitne prace licencjackie i magisterskie. Konkurs Prologis Najlepszym przez lata wykształcił wśród naszych studentów ducha pozytywnej rywalizacji. Wśród wcześniejszych laureatów są dzisiejsi przedsiębiorcy i pracownicy piastujący wysokie stanowiska w logistyce. Każda nagroda jest potwierdzona certyfikatem z określonym numerem, co sprawia, że wygrani czują się wyjątkowo i tworzą pewnego rodzaju elitę. Stypendia ułatwiają start na początku zawodowej drogi absolwentów, a dzięki promowaniu tych prac – stają się oni rozpoznawalni dla przyszłych pracodawców. To niebywale cenny element edukacji naszych studentów, którego nie ma żadna inna polska uczelnia – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

Celem konkursu „Prologis Najlepszym“ jest promowanie ambitnych i pracowitych młodych ludzi.  Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wypełnienie zgłoszenia konkursowego i uzyskanie przez absolwenta średniej ocen powyżej 5,0 za pracę magisterską lub licencjacką i jej obronę. Pod uwagę brano kryteria dotyczące m.in. zgodności treści pracy z tematem zawartym w jej tytule, merytoryczną zawartość, poprawność języka, sposób wykorzystania materiałów źródłowych i dostępnych publikacji. Podczas poprzednich sześciu edycji konkursu wyłoniono 16 laureatów, którzy dzięki wygranej mieli okazje dalej się kształcić i doskonalić swoje umiejętności.

(źr. WSL/Prologis Polska)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.