Dodaj ogłoszenie o pracy


Europejczycy kochają robić zakupy w internecie

Sprzedaż internetowa w Europie podwoi się do 2018 roku i osiągnie 323 miliardy euro – podaje InPost na podstawie danych analizy spółki Mintel z siedzibą w Londynie, zajmującej się badaniami marketingowymi. Wiodące kraje w sprzedaży online (Niemcy, Francja i Wielka Brytania) nadal pozostaną liderami, natomiast wyniki sprzedaży zwiększą: Holandia, Hiszpania i Polska. Według Mintel, Norwegia i Szwecja mają najwyższy wskaźnik sprzedaży internetowej na jednego mieszkańca. Jak stwierdza John Mercer, analityk Mintel, pomiędzy północą a południem Europy zauważalna jest duża przepaść na rynku e-commerce. Północna Europa jest bardziej aktywna w zakupach online, Francja pozostaje 5 lat w tyle za takimi krajami jak Anglia czy Niemcy, podczas gdy słabsze wyniki notują: Hiszpania, Grecja, Portugalia i Włochy. Badania wskazują ponadto, że Amazon umacnia pozycję lidera sprzedaży internetowej z rosnącym udziałem w rynku, wynoszącym 9,8 proc. w 2012 roku w porównaniu do 9,2 proc. w 2011. Otto, największy rywal Amazon, odnotował z kolei spadek udziałów rynkowych o 3,3 proc.
 
Brytyjczycy kochają e-commerce
Jak podaje w swojej informacji o rynku e-commerce spółka InPost - jeden na pięciu brytyjskich konsumentów częściej robi zakupy w Internecie niż w stacjonarnym sklepie Dokładnie jedna piąta (20 proc.) Brytyjczyków wydaje więcej pieniędzy na przedmioty kupione w Internecie, niż w stacjonarnym sklepie, podczas gdy dla kolejnych 18 proc. zarówno sprzedaż online, jak i w sklepach stacjonarnych jest na równorzędnym poziomie. Dane dotyczące tendencji na rynku online bazują na najnowszym Index E-Commerce przeprowadzonym przez Rakuten – właściciela Play.com – wiodącego gracza na brytyjskim rynku e-handlu. Badanie światowych trendów handlowych sugeruje, że globalna sprzedaż e-commerce jest napędzana głównie przez popyt na odzież i akcesoria. Dwie trzecie (66 proc.) konsumentów w Wielkiej Brytanii kupuje ubrania on-line, a jeden na czterech  użytkowników (26 proc.) rekomenduje produkty dla przyjaciół i rodziny za pośrednictwem mediów społecznościowych. Najważniejszą zaletą korzystania z oferty e-sklepu, z punktu widzenia uczestników z wszystkich krajów objętych ankietą, jest możliwość dokładniejszego sprawdzenia przedmiotu przed kupnem. Wśród 5 głównych powodów, dla których Brytyjczycy decydują się na zakupy drogą online, wymienia się z kolei łatwość w znajdowaniu pożądanych towarów. Według analizy, wysoko ceniona jest także dogodna forma płatności oraz możliwość skorzystania z pomocy doradcy klienta. Badanie Rakuten wskazuje, że internetowi detaliści mogą osiągać dodatkowe korzyści właśnie dzięki szerszej palecie metod płatności oraz dostępowi do wirtualnego asystenta. Zgodnie z danymi British Retail Consortium, sprzedaż online w Wielkiej Brytanii w sierpniu wzrosła o 15 proc.
(żr. za inf. InPost)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.