Konto pracodawcy


Nie konkurujemy ceną, ale wartością dodaną

 

Rozmowa z Przemysławem Jaroszem marketing managerem Siódemka S.A.

Nie konkurujemy ceną, ale wartością dodaną w postaci rozwiązań IT

 

Czym dzisiaj konkurują firmy kurierskie o klienta?
- Możliwość stworzenia realnej przewagi na rynku KEP sprowadza się głównie do walki cenowej, bo standard usług jest bardzo podobny. Każdy dzisiaj świadczy usługi "next day" i dużo więcej zrobić tutaj nie można. Siódemka postanowiła podejść do tematu inaczej i zapytała swoich klientów, jakie narzędzie usprawniłyby współpracę z kurierem,  które decydowałyby też o wyborze usług kurierskich. Skupiliśmy się więc na stworzeniu wartości dodanej, która przyniesie określone profity naszym klientom, w postaci zaoszczędzonego czasu, a za tym i kosztów. Opracowaliśmy konkretne, unikatowe  autorskie rozwiązanie. Działając zgodnie z założeniem: "Twoje potrzeby nasze rozwiązania". W ramach przyjętej strategii rozwoju narzędzi stworzyliśmy grupy narzędzi, dedykowane poszczególnych segmentom obsługiwanych przez nas klientów, pod nazwą Siódemka Business Ship Control, Siódemka Office Ship Control oraz Siódemka Easy Ship Control.

 

Na czym polega wyjątkowość tych narzędzi?
- Przede wszystkim  poprawia komfort i usprawnia współpracę z firmą kurierską, co ważne jest w przypadku mniejszych firm. Wdrożenie aplikacji przyspieszającej proces obsługi przesyłek okazało się strzałem w dziesiątkę. Połączyliśmy różne środowiska baz, w których pracuje klient, w jedną całość. Czyli aplikację sklepu internetowego, programu magazynowo - sprzedażowego bądź finansowo - księgowego oraz aplikację wysyłkową firmy kurierskiej. Jak wynika z przeprowadzonych badań u ponad 80proc. klientów te trzy środowiska mają odrębne bazy danych, a dzięki naszemu rozwiązaniu można je ze sobą połączyć bez konieczności każdorazowego importu danych z jednego środowiska do drugiego.

 

Jakie korzyści czerpie klient?
- Klient obsługuje wszystko z pulpitu swojego komputera. Obsługa sprzedaży i magazynu, system księgowy, tworzenie dokumentów, monitoring przesyłek i administracja raportami - wszystko jest razem zintegrowane, w jednym miejscu. Daje to oszczędności czasu i obniżenie kosztów obsługi wysyłek. To właśnie stanowi największą korzyść. Np. jeżeli prowadzę małą firmę i wysyłam 100 paczek dziennie, to dane o każdym zamówieniu muszę przenosić pomiędzy co najmniej trzema aplikacjami. Przyjmując zamówienie ze sklepu interentowego, muszę je wydrukować i wprowadzić dane kontrahenta i dane o zamówionym towarze do programu magazynowego. Po wydrukowaniu dokumentu sprzedaży trzeba wprowadzić dane do kolejnej aplikacji firmy kurierskiej, zaznaczając wszystkie opcje związane z parametrami przesyłki, towaru, opcjami usług płatności. W konsekwencji w większości przypadków większość mniejszych przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie dodatkowego pracownika lub rzadziej na kosztowne i czasochłonne integracje własnych systemów. Mając do dyspozycji jedno środowisko danych, obsługa i dostęp do informacji o przesyłkach staje się prosta, dając jednocześnie możliwość szybkiego wystawiania dokumentów przewozowych w momencie wystawienia faktury i na postawie danych na niej zawartych, a także raportowania i śledzenia statusu przesyłki po jej nadaniu.

 

Dla kogo przeznaczone są te narzędzia?
- Głównie dla klientów biznesowych z sektora handlu, prowadzących wysyłkę towarów. Dla klientów, którzy wysyłają przesyłki dokumentowe z biura, przygotowaliśmy odrębne aplikacje biurowe. Rozpoczęliśmy też prace nad zwiększeniem funkcjonalności aplikacji mobilnej Mobile7 dedykowanej dla klientów indywidualnych, sporadycznie korzystających z naszych usług, jak również dla odbiorców przesyłek.

 

Czy korzystanie z tych aplikacji pociąga za sobą jakieś koszty po stronie klienta?
- To jest druga istotna wartość tego rozwiązania. Takich kosztów nie ma, klient korzysta z tych aplikacji bezpłatnie. Musi tylko spełnić wymogi programowe, aby móc podłączyć aplikacje (chodzi o programy WF MAG w wersji Prestige, lub system Symfonia Handel lub Forte dla Handlu).

 

A co z bezpieczeństwem danych?
- Ponieważ jest to rozwiązanie pracujące w środowisku klienta, podstawowym założeniem projektu było 100 procentowe bezpieczeństwo dla jego systemów. Z tego względu  zdecydowaliśmy się bezpośrednią współpracę z producentami programów magazynowo – sprzedażowych, firmą Asseco Wapro i Sage. Dzięki temu, że nasze aplikacje wysyłkowe powstały przez twórców tych programów, jesteśmy w stanie zagwarantować ich pełne bezpieczeństwo. W ramach podjętej długookresowej współpracy z tymi dostawcami, zapewniamy również pełną zgodność naszego rozwiązania z kolejnymi edycjami programów magazynowo - sprzedażowych. Sądzę, że tym rozwiązaniem zaskoczyliśmy tak samo klientów jak i cały rynek KEP. Na budowę nowych narzędzi poświęciliśmy prawie dwa lata, ale było warto, co potwierdzają nam sami klienci.

 

Dziękuję za rozmowę,
Beata Trochymiak

Zobacz także:
kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
Emirates SkyCargo oferują już regularne loty cargo
DB Schenker przedłuża współpracę z NEONET
GEFCO otwiera centrum dystrybucyjne w Schiphol
Dachser zapowiada utrzymanie stabilnej strategii rozwoju w Polsce
Jak kurierzy GLS pomagają walczyć z epidemią?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC