Dodaj ogłoszenie o pracy


Nagrody to nie wszystko... - rozmowa z Krzysztofem Bielicą, prezesem Zarządu DHL Global Forwarding Sp. z o.o

Nagrody to nie wszystko, aby utrzymać pozycję lidera na rynku spedycyjnym - mówi Krzysztofa Bielica, prezes Zarząd DHL Global Forwarding Sp. z o.o w rozmowie z portalem Pracujwlogistyce.pl


W ubiegłym roku DHL Global Forwarding zdobył wiele nagród i wyróżnień, jednocześnie potwierdzając też pozycję lidera na rynku spedycyjnym. Czy w roku 2016 powtarzacie ten sukces? - To prawda. Rok 2015 był szczególnym rokiem dla DHL Global Forwarding, w którym to spółka potwierdziła pozycję lidera na rynku morskich i lotniczych usług spedycyjnych w Polsce, a także bardzo dobrego pracodawcy. Jestem przekonany, że w tym roku osiągniemy nie mniejszy sukces, bez względu na to czy zdobędziemy kolejne wyróżnienia, czy też nie. Nagrody to nie wszystko, aby utrzymać pozycję lidera na rynku usług spedycyjnych. W spedycji liczy się praca zespołowa i zaangażowanie pracowników w obsługę klienta. To właśnie jego zdanie i decyzja o tym, czy pozostanie z nami na dłużej jest najlepszą nagrodą dla całego zespołu. Dlatego też stawiamy na kompleksowość, wiedzę ekspercką, a co najważniejsze na bardzo wysoką jakość usług. Taka polityka pozycjonuje nas w czołówce najbardziej efektywnych firm logistycznych.

Nie mniej, z pewnością cieszą takie wyróżnienia jak „Europe Country of the Year”, „Spedytor Roku 2015”, „Best Agent 2015-2016”, czy też topowe miejsca w ogólnopolskich rankingach. - Absolutnie tak, szczególnie cieszy mnie tytuł „Europe Country of the Year” w ramach którego zostaliśmy wyróżnieni w kategoriach – Best Europe OFR (spedycja morska), VAS (usługi dodane) i Service Excellence (doskonalenie obsługi). Oznacza to bowiem, że nasza praca jest doceniana. Wszelkie tytuły są uhonorowaniem naszych codziennych wysiłków, zaangażowania, skuteczności oraz efektywności każdego z nas. To potwierdzenie tego, że jesteśmy bardzo doświadczonym i kompetentnym zespołem, który nie boi się wyzwań i doskonale radzi sobie z otaczającym go dynamicznym środowiskiem. W maju tego roku otrzymaliśmy również wyróżnienie w konkursie „Spedytor roku 2015” od Polskiej Izby Spedycji i Logistyki dla przedsiębiorstw spedycyjnych, które osiągnęły bardzo dobre wyniki ekonomiczne działalności, dbając przy tym o szeroko rozumiany rozwój firmy i jej pracowników oraz wysoką jakość świadczonych usług. To już trzecie wyróżnienie dla firmy przyznane przez PISiL. Dodatkowo DHL Global Forwarding w Polsce jest jednym z najważniejszych partnerów dla armatorów i linii lotniczych. Już dwukrotnie zostaliśmy nagrodzeni przez linię lotniczą Emirates Cargo otrzymując tytuł „Best Agent 2014-2015” oraz „Best Agent 2015-2016. W zeszłym roku zajęliśmy również pierwszą pozycję w rankingu linii lotniczej Lufthansa, natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT uznały nas za jednego z trzech najważniejszych agentów, z jakimi współpracują.


Wiele firm angażuje się w projekty prospołeczne i prośrodowiskowe. DHL Global Forwarding również na tym polu jest bardzo aktywny. Czy taka działalność wpływa na rozwój biznesu? - Nie mierzymy rezultatów naszej aktywności prospołecznej w kontekście wyników firmy. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czy taka działalność jest skuteczna i niesie realną pomoc tam, gdzie ona jest najbardziej potrzebna. W naszym przypadku, tak właśnie jest. A wszelkie wyróżnienia z tego tytułu cieszą podwójnie. Wspomagamy projekty przede wszystkim poświęcone dzieciom i młodzieży (m.in. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, SOS Wioski Dziecięce). Od 2011 r. angażujemy się w akcję „Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej. W ramach projektu DHL Global Forwarding Jedna Przesyłka = Jeden Posiłek ufundowaliśmy ponad 350 tys. gorących posiłków dla polskich dzieci. Projekt ten został doceniony nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. DHL Global Forwarding Polska otrzymał w 2016 roku tytuł „CEO Award” - w kategorii Living Responsibility - Social Engagement. To ogromne wyróżnienie i spełnienie podwójnej misji, gdyż staliśmy się inspiracją dla innych krajów. Ponadto warto dodać, że w tym roku redakcja „Rzeczpospolitej” przygotowała ranking firm z siedzibą w Polsce, które najwięcej inwestują w działalność prospołeczną. DHL Global Forwarding jako jedyna firma z branży TSL została wyróżniona. To nas motywuje do kontynuowania i poszerzania działań CSR.

Wspomniał Pan, że w spedycji liczy się praca zespołowa i zaangażowanie pracowników. Do największych wyzwań współczesnego rynku pracy należą właśnie te czynniki. Jak udaje się w DHL Global Forwarding motywować zespół i co wyróżnia firmę jako pracodawcę? - Dobrze wiemy, że ludzie są najważniejszą wartością naszej organizacji, dlatego doceniamy ich codzienną pracę. Bez ich zaangażowania nie uzyskalibyśmy tylu wyróżnień i nagród. Konsekwentnie inwestujemy w rozwój osobisty i zawodowy swoich pracowników. Sprawia to, że w strukturach firmy znajdują się profesjonaliści zaangażowani w prowadzone zadania i cechujący się dużą motywacją do pracy. Od wielu lat prowadzimy badanie opinii pracowników, wyciągamy z nich wnioski i wprowadzamy wspólnie wypracowane usprawnienia. Bardzo cieszy nas fakt, iż zaimplementowane zmiany przekładają się zarówno na wyniki firmy, jak i zaangażowanie naszych pracowników o czym świadczą znacząco poprawiające się z roku na rok wyniki. Zarząd DHL Global Forwarding doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że firma jest silną i prężnie rozwijającą się organizacją tylko dzięki zgranemu, mocnemu i bardzo ambitnemu zespołowi, któremu nie można odmówić pasji i serca do pracy.

Co konkretnie DHL Global Forwarding oferuje pracownikom i kandydatom do pracy w swojej organizacji? - Głównym założeniem polityki personalnej naszej firmy jest stworzenie właściwej kultury organizacyjnej opartej na odpowiednich wartościach takich jak otwartość, szacunek, a także zobowiązanie do zapewnienia bezpiecznego, stabilnego i zdrowego środowiska pracy. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, zarówno dla naszych obecnych pracowników, jak i tych potencjalnych. Istotnym elementem, wyróżniającym DHL Global Forwarding jako pracodawcę jest możliwość rozwoju zawodowego. Umożliwiamy awanse i wspieramy indywidualny rozwój kariery. Prowadzimy programy mentoringowe, m.in. unikalną inicjatywę - Akademia Talentów DHL Global Forwarding Polska. Jej istotą  jest dzielenie się wiedzą wewnątrz organizacji oraz przygotowanie najlepszych pracowników do dalszego rozwoju zawodowego w strukturach firmy. Oferujemy specjalistyczne szkolenia wewnętrzne i warsztaty dedykowane poszczególnym grupom pracowników oraz staże międzynarodowe, organizowane w ramach wymiany ze spółkami DHL Global Forwarding na świecie. Dajemy naszym pracownikom możliwość pracy m.in. w USA czy Chinach. Tylko w ostatnim czasie mieliśmy w firmie kilka awansów z naszego zespołu w strukturach globalnych DHL Global Forwarding. Młodym ludziom oferujemy staże i praktyki, po których część z nich podejmuje z nami stałą współpracę. Wspieramy edukację logistyczną, współpracując zarówno ze szkołami ponadgimnazjalnymi, jak i szkołami wyższymi (m.in. w Warszawie i Łodzi). Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas wykładów i seminariów z dziedziny logistyki, przedstawiając case study omawiamy procesy, najnowsze rozwiązania i trendy rynkowe. Naszym obowiązkiem, jako lidera rynku jest propagowanie zawodu logistyka i edukacja młodzieży w tym zakresie. Z przyjemnością zapraszamy do nas uczniów liceów oraz studentów, którzy wiążą swą przyszłość z logistyką.

Dziękuję za rozmowę
Beata Trochymiak

Nagrody i tytuły, które DHL Global Forwarding otrzymał w latach 2015 / 2016

2016
 • Europe Country of the Year - wyróżnienie tytułem w kategoriach: Best Europe OFR (fracht morski), VAS (usługi dodane) i Service Excellence (doskonalenie obsługi)
 • 2. miejsce w kategorii przychody z głównej działalności w „Rankingu firm TSL”, ogłaszanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”
 • Spedytor roku 2015 - tytuł przyznawany przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki
 • CEO Award - tytuł w kategorii Living Responsibility - Social Engagement
 • Wyróżnienie od redakcji „Rzeczpospolitej“ w rankingu firm, które najwięcej inwestują w działalność prospołeczną.
 • Best Agent 2015-2016 - tytuł przyznany przez linię lotniczą Emirates Cargo
2015 
 • 1 miejsce w rankingu „Najbardziej pożądany pracodawca 2014” w kategorii Logistyka, w badaniu Antal
 • Spedytor roku 2014 – tytuł przyznawany przez Polskę Izbę Spedycji i Logistyki
 • DGF EMEA 2014 - nagroda w kategorii BEST EMEA Ocean Freight
 • 1 miejsce w rankingu agentów linii lotniczej Lufthansa
 • Best Agent 2014-2015 - tytuł przyznany przez linię lotniczą Emirates Cargo
 • 3. miejsce w rankingu agentów Polskich Linii Lotniczych LOT

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.