Konto pracodawcy


Duże zmiany w firmie mogą być wprowadzone tylko przy zaangażowania całego zespołu - trzy pytania do Jacka Machockiego prezesa zarządu PEKAES

Najkrócej rzecz ujmując – złożone procesy zmian w nowoczesnych firmach nie mogą być prowadzone bez zaangażowania całego zespołu! Jak zbudować zrozumienie dla wyzwań i jak połączyć intensywną pracę nad nowym przedsięwzięciem z budowaniem satysfakcji zawodowej? - pytamy o to Jacka Machockiego prezesa zarządu spółki Pekaes S.A, która  zgodnie ze strategią inwestuje w technologie i równocześnie motywuje zespół.

 

PEKAES wchodzi w kolejny etap wdrożenia nowego systemu IT. Spółka, zgodnie ze strategią na lata 2010 – 2012 inwestuje w narzędzia adekwatne do planowanej skali wzrostu -  jak przebiegają prace?
- Przy tak rozbudowanym systemie IT, jaki będzie pracować w PEKAES, na każdym etapie wdrożenia równolegle z budową narzędzi prowadzi się analizę procesów operacyjnych, procedur, dokumentów towarzyszących, zbiorów danych. Przyjrzenie się każdej czynności z poziomu narzędzia automatyzującego pracę jest jak zadanie z anatomii, po zakończeniu którego człowiek widzi przyczynę i skutek, a nie tylko własny fragment procesu. Inwestując dziś środki i czas w nowe rozwiązania IT tworzymy narzędzia niezbędne dla PEKAES w przyszłości. Przy obecnych perspektywach PEKAES brak  nowego systemu dla spedycji lądowej, lotniczej i morskiej byłby jak zaciąganie ręcznego hamulca.

 

 

Co musi mieć zespół, który sprosta zmianom i zrobi swoje równocześnie pracując na wynik?
- Potencjał PEKAES to wiedza ludzi  z nim związanych. Pracujemy w biznesie, w którym systematycznie zarządzamy szeregiem zmiennych, stąd połączenie standardowych operacji z wdrożeniem IT nie jest zwycięstwem ducha nad materią, bo logistyka to taka branża. Fakt jest jednak taki, że razem z projektami IT wdrażamy także projekty związane z jakością zarządzania zespołem. Chcemy zgodnie z jednym ze strategicznych celów „przede wszystkim ludzie” dawać konkretne sygnały, że rozwój całej firmy  oznacza także rozwój indywidualnych kompetencji pracownika. Mówimy w PEKAES, że słowo „wdrażać” zastąpiło nam czasownik „być” i coś w tym jest, gdy równocześnie pracujemy nad kilkoma dużymi przedsięwzięciami, ale punktem wyjścia i siłą są ludzie.

 

PEKAES na etapie realizacji obecnej strategii na lata 2010 – 2012 wykorzystuje w pracy nad projektami model angażowania ludzi w międzyfunkcyjne jednostki projektowe - jaka jest wartość takiego systemu?

- Zespoły międzyfunkcyjne rozwijają bardzo ważną umiejętność, uczą ludzi patrzeć w długiej perspektywie na działalność firmy. I uczą dialogu. Zrozumienie całego procesu i wzajemnych zależności między usługami pozwala dostarczyć Klientowi kompleksową ofertę o równej i dającej się zmierzyć jakości.

 

Dziękuję za rozmowę
Beata Trochymiak

kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
Emirates SkyCargo oferują już regularne loty cargo
DB Schenker przedłuża współpracę z NEONET
GEFCO otwiera centrum dystrybucyjne w Schiphol
Dachser zapowiada utrzymanie stabilnej strategii rozwoju w Polsce
Jak kurierzy GLS pomagają walczyć z epidemią?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC