Dodaj ogłoszenie o pracy


Dock Doors of Giving - Prologis przekazał ponad 275 tys. euro na cele dobroczynne

Prologis od lat angażuje się na rzecz lokalnych społeczności i działa na rzecz organizacji charytatywnych, wspierając szczytne cele. Firma niedawno podzieliła się wynikami swojej działalności charytatywnej w Europie. Jedną z nich było zaangażowanie 12 europejskich biur firmy w 30-dniową kampanię „Dock Doors of Giving”, której celem było zebranie jak największej kwoty na cele dobroczynne przeznaczone dla tych grup i społeczności, które najbardziej odczuły skutki pandemii COVID-19.

W Światowym Dniu Walki z Rakiem (4 lutego), Prologis ogłosił, że dzięki zaangażowaniu pracowników i partnerów firmy w całym łańcuchu dostaw, Fundacja Prologis przekazała ponad 275 tys. euro na konto 91 organizacji w całej Europie – tym samym udało się znacznie przekroczyć ustalony na 200 tys. euro cel.

Zebrane donacje objęły bardzo szeroki zakres – od żywności, zabawek i niezwykle potrzebnych środków ochrony indywidualnej po fundusze i środki na rzecz banków żywności i społeczności lokalnych, które w obecnej, trudnej sytuacji mają jeszcze większe i bardziej palące potrzeby. - Tegoroczna kampania «Dock Doors of Giving» zakończyła się wielkim sukcesem, a jej efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zespół Prologis i nasi partnerzy biznesowi chętnie włączają się w organizowane przez nas akcje, jednak ten rok był wyjątkowy – mimo niesprzyjających okoliczności i wielu ograniczeń wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Dziękuję wszystkim za pozytywną moc płynącą ze wspólnego pomagania i za przekroczenie ustalonego celu w tak spektakularny sposób - podkreślił Paweł Sapek, Senior Vice President, Regional Head, Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią.

W Polsce wsparliśmy m.in. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza” w Warszawie, któremu przekazaliśmy laptopy, środki ochrony osobistej i ozdoby świąteczne oraz Zakład Opiekuńczo Leczniczy dla Dzieci pod Wrocławiem, któremu pomogliśmy świątecznie udekorować choinki. Co więcej, w ramach Mountain Challenge dwukrotnie przekroczyliśmy cel, jakim było wirtualne wspięcie się na Rysy. W wyzwaniu wzięło udział ponad 40 naszych pracowników, dzięki czemu zebrano fundusze na rehabilitację ciężko chorego, małego chłopca. Wszyscy beneficjenci zostali zaproponowani i wybrani przez pracowników Prologis.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.