Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów

FedEx Express wraz z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego, opublikował zestaw wytycznych, mających zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów w europejskich miastach. Publikacja została przygotowana przy współpracy Europejskiej Federacji Cyklistów oraz Globalnego Porozumienia Organizacji Pozarządowych na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Przewodnik ma na celu poszerzenie wiedzy europejskich organizacji pozarządowych, działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego w europejskich miastach, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów. Publikacja powstała w oparciu o doświadczenia dwóch państw o najbardziej rozwiniętej kulturze rowerowej – Danii i Holandii – i stanowi kompleksowy przegląd postaw społecznych, stanu infrastruktury, ram prawnych, edukacji i przestrzegania obowiązujących przepisów. Jest to cenne źródło informacji dla organizacji zajmujących się tymi zagadnieniami, mające na celu zwiększenie liczby rowerzystów oraz poprawę ogólnego bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

– Jednym z najbardziej uderzających wniosków jakie płyną z raportu jest fakt, że poprawa bezpieczeństwa rowerzystów wpływa bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Ten dokument może stanowić przewodnik dla każdej organizacji – korzystając z najlepszych doświadczeń Amsterdamu i Kopenhagi - działającej na rzecz promocji kultury rowerowej i poprawy bezpieczeństwa drogowego – powiedział Rock Sherman, wiceprezes FedEx Express.

– Holandia i Dania mają dekady doświadczeń w tworzeniu przepisów i infrastruktury sprzyjających bezpieczeństwu rowerzystów. Niniejszy poradnik po raz pierwszy zbiera doświadczenia obydwu krajów w przejrzystej formie. By zrobić kolejny krok w stronę bezpieczniejszego i bardziej zrównoważonego transportu, osoby decyzyjne muszą teraz znaleźć w sobie odwagę do wprowadzenia tych wytycznych w życie – dodał Ceri Woolsgrove, Policy Officer ECF.
Lotte Brondum, dyrektor wykonawczy Global Alliance of NGOs for Safety Safety, powiedziała: - Bezpieczeństwo jest ważnym czynnikiem w wyborze preferowanego środka transportu. Przewodnik jest doskonałym narzędziem dla osób, które na co dzień zajmują się bezpieczeństwem w ruchu drogowym, np. organizacji pozarządowych. To te osoby znają miejscowe realia, a tym samym są dobrze przygotowane do pomagania jednostkom pracującym nad innowacjami w mobilności. Ten przewodnik oferuje zbiór informacji i wskazówek, dzięki którym można ratować życie.

Publikacja poradnika jest ważnym krokiem milowym prowadzonego od dwóch lat Programu na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Rowerzystów, finansowanego przez FedEx Express w ramach dobroczynnej platformy firmy FedEx Cares. W drugim roku programu zaplanowano między innymi warsztaty dla organizacji pozarządowych w Bośni, Chorwacji i Słowenii. Według danych Eurobarometru z roku 2014, w tych trzech państwach, łącznie 575 tys. osób używa rowerów, jako głównego środka transportu. Poza warsztatami, w ramach inicjatywy przeprowadzona zostanie również akcja „Powrót do Szkoły”, wspierająca edukację młodych ludzi w wyżej wymienionych krajach.

Publikację można pobrać TUTAJ

(źr. FedEx Corp.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.