Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES uruchamia terminal w Głogowie Małopolskim

PEKAES oddał uruchomiła nowy terminal w Głogowie Małopolskim, gdzie przeniósł także swój lokalny oddział. Położenie oraz większe możliwości przeładunkowe terminalu zapewnią szybką i płynną obsługę przesyłek krajowych i międzynarodowych.

PEKAES rozwija sieć połączeń drobnicowych i stawia na rozbudowę swojej infrastruktury. W ramach kolejnego etapu inwestycji firma wybrała Głogów Małopolski. Zmiana lokalizacji Oddziału PEKAES Rzeszów i uruchomienie nowego terminala dystrybucyjnego w Głogowie Małopolskim stanowi element długofalowej strategii rozwoju sieci drobnicowej na terenie Polski. Operator podąża także w kierunku zapewnienia serwisu dostosowanego do aktualnych potrzeb rynku.
Terminal w Głogowie Małopolskim jest położony przy węźle komunikacyjnym łączącym autostradę A4 z drogą krajową nr 9 (Warszawa-Rzeszów) oraz w bliskiej odległości od węzła komunikacyjnego drogi ekspresowej S 19 (Lublin-Rzeszów). Dodatkowo obiekt jest oddalony zaledwie 6 km od lotniska Jasinka. Wybór takiej lokalizacji nie był przypadkowy, gdyż magazyn ten będzie pełnić ważną rolę w dystrybucji przesyłek realizowanych na obszarze Podkarpacia.

Powierzchnia terminalu wynosi obecnie 3240 mkw. Docelowo będzie wynosić blisko 5000 mkw. Nowoczesny obiekt posiada zadaszoną rampę przeładunkową o szerokości 16 metrów, z możliwością zjazdu z rampy na poziom „0”. Natomiast pracownicy regionalnego Oddziału operatora zyskali nowoczesną, większą siedzibę o powierzchni socjalno-biurowej liczącej 350 mkw.

(źr. PEKAES)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.