Konto pracodawcy


Rhenus przejmuje Grupę LOXX

Firma Rhenus ogłosiła, że zamierza przejąć Grupę LOXX z Gelsenkirchen. Proces ten rozpoczął się 1 stycznia 2021 roku. Transakcja podlega jeszcze zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe. Przejęcie dotyczy nie tylko holdingu z siedzibą w Gelsenkirchen, ale także pięciu oddziałów operacyjnych, które są zlokalizowane w siedzibie głównej w Gelsenkirchen, Pleidelsheim koło Stuttgartu oraz w trzech polskich miastach tj. w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

- Lokalizacje Grupy LOXX idealnie uzupełniają istniejącą europejską sieć transportu drogowego Rhenus ze względu na wyraźną internacjonalizację, a także różnorodność kulturową i kompetencje pracowników. LOXX historycznie był silnie związany z Europą Wschodnią, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat rozwinął się poprzez nawiązanie relacji z Europą Zachodnią, aby stać się międzynarodowym dostawcą pełnego zakresu usług - powiedział Thilo Streck, dyrektor zarządzający Rhenus Freight Logistics.
Centrum logistyczne w Gelsenkirchen o powierzchni około 17 tys. mkw. koncentruje się nie tylko na usługach transgranicznych, ale także na rozwiązaniach dla klientów z branży chemicznej. Istniejące umowy w ramach programów współpracy drobnicowej VTL i CTL będą kontynuowane.

Lokalizacja Pleidelsheim w pobliżu Stuttgartu koncentruje się głównie na transporcie ładunków drobnicowych, częściowych i całopojazdowych w Europie Wschodniej i WNP. LOXX realizuje międzynarodowe usługi logistyczne ze szczególnym uwzględnieniem transgranicznych przewozów drobnicowych i ładunków kombinowanych. Zarządzana przez właściciela firma logistyczna, koncentruje się w szczególności na regionie Ren-Ruhr w Niemczech. Na terenie Niemiec LOXX działa również jako spedytor regionalny dla sektora AGD, dystrybuując sprzęt AGD i zaopatrując sklepy. - Chcemy dalej rozwijać tę działalność razem z Rhenus Home Delivery. Rhenus może również zaoferować zainteresowanym klientom lepszy dostęp do Europy Zachodniej - zapowiedział Thilo Streck.

W Polsce LOXX prowadzi trzy oddziały i głównym obszarem ich działań jest również świadczenie usług transportu drogowego na terenie Europy. Rhenus dąży do integracji w ramach swojej niezależnej polskiej sieci dystrybucyjnej. - W świetle postępującej konsolidacji rynków drobnicowych i rosnących wymagań w sektorze IT w ramach procesu cyfryzacji, wierzymy, że będziemy cieszyć się lepszymi możliwościami wzrostu i rozwoju, ulepszonymi usługami dla naszych klientów, a dla naszych pracowników jasną perspektywą przyszłości Grupy LOXX poprzez bycie częścią Rhenus. Z tych powodów, a także ze względu na wiek głównych akcjonariuszy, zdecydowaliśmy się na sprzedaż biznesu firmie Rhenus - wyjaśniał Alexander Brockt, dyrektor zarządzający LOXX.

(źr. Rhenus Logistics)

kobiety w logistyce
Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel w charytatywnym Kalendarzu Gwiazd na rzecz Fundacji „Akogo?”
Jestem kobietą, kieruję – ruszyła kampania społeczna Fundacji Truckers Life
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Brexit – przewoźniku o czym wiedzieć powinieneś?
Kierowco, co wie o Tobie Twój szef?
Karta drogowa – relikt przeszłości czy konieczny dokument?
Kary za nacisk do 11,5 tony mogą być nielegalne!?
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
Brexit w transporcie: sytuacja się normuje?
Indeks Logistyczny Agility o szansach na światowe ożywienie w 2021!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Wzrost zadłużenia na rynku KEP - średnio dłużnik z tej branży ma do oddania ok. ...
CHEP i Zbyszko rozszerzają współpracę
Poczta Polska zbuduje swój hub w Porcie Solidarność (CPK)
Dock Doors of Giving - Prologis przekazał ponad 275 tys. euro na cele dobroczynne
UPS opublikował wyniki za 2020 – przychody wzrosły o 14,2 proc.
FM Logistic rozpoczyna budowę nowego centrum magazynowego w Wiskitkach
GLS wdrożył geokodowanie paczek
ID Logistics podsumowało 2020 rok – wzrost sprzedaży o 7,1 proc.
Hillebrand o dostawach wina w encyklopedii „Wines. From the market to the menu”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC