Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben uruchomił ciekawy program rozwoju - gamifikacja motywuje managerów do wyzwań

Wychodząc naprzeciw potrzebom managerów i czerpiąc z najnowszych badań odnośnie skuteczności gamifikacji, Grupa Raben postanowiła uruchomić zupełnie innowacyjny program rozwojowy o nazwie „Manager of Choice”. Chce zaangażować w niego prawie 1000 managerów, 13 krajów, umożliwić im 4-miesieczną rywalizację i rozdać ponad 400 nagród. Program już wystartował i potrwa do grudnia 2020 r.

Gamifikacja „Manager of Choice” podzielona jest na 5 etapów: rekrutacja, onboarding, rozwój, codzienna praca, odejście z organizacji. Managerowie w trakcie programu mogą więc zdobywać wiedzę zgodnie z cyklem doświadczeń pracownika. Zadania, z którymi się spotkają dotyczą bardzo różnorodnych sytuacji. Dzięki programowi udało się wypracować najlepsze praktyki zarządzania, czyli kompleksowy, zawierający konkretne przykłady pozytywnych zachowań materiał edukacyjny dla managerów. W pierwszej kolejności materiał ten został przekazany managerom w trakcie sesji szkoleniowych. Po etapie szkoleń dla utrwalenia zdobytej wiedzy firma zorganizowała na platformie gamifikacyjna grę dla managerów. Aby znajdujące się na platformie zadania były jak najbardziej angażujące i różnorodne,  większość z nich wymaga odpowiedzi otwartych lub rzeczywistych działań i współpracy ze swoim zespołem. Dlatego, został powołany zespół ponad 40 asesorów (managerów HR z całej Grupy), którzy w trakcie tych czterech miesięcy będą na bieżąco sprawdzać odpowiedzi managerów.

- Grywalizacja polega na przekazaniu partii wiedzy, w taki sposób, aby całość w swej strukturze przypominała fabułę gry. Uczestnicy programu w wirtualnym, sfabularyzowanych świecie gamifikacji zdobywają unikalne dobra (np. nasiona czy owoce) i walczą z przeciwnościami losu (np. atak szkodników), tak aby osiągnąć upragniony cel i nagrody. Gamifikacja to przede wszystkim rywalizacja, współpraca…i dobra zabawa. Przyswajanie nowej wiedzy w tej sytuacji wiąże się z przypływem dopaminy i wieloma pozytywnymi doświadczeniami – mówi Anita Koralewska-Ratajczak, grupowy dyrektor HR, Grupa Raben.

Wartością dodaną całej rozgrywki jest wsparcie podopiecznych Fundacji „Uśmiech i Radość Dziecka”. Managerowie, którzy ukończą określony etap gry udzielając min. 60 proc. poprawnych odpowiedzi otrzymają żeton, który pozwali na sfinansowanie jednej lekcji języka obcego, spotkania z psychologiem lub logopedą dla podopiecznych fundacji. Fundacja „Uśmiech i Radość Dziecka” zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom niepełnosprawnym i chorym, w szczególności ofiarom wypadków drogowych, a także niesienie pomocy dzieciom krzywdzonym w rodzinie; z ubogich rodzin, szczególnie wielodzietnych oraz wsparcie dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja powstała w 2016 roku i została założona przez Ilonę i Ewalda Raben.  

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.