Dodaj ogłoszenie o pracy


Adamów - nowy punkt na logistycznej mapie Grupy Raben

Raben Logistics Polska zaznaczył kolejny punkt na logistycznej mapie Polski, otwierając wraz z wieloletnim klientem – firmą Makro Cash & Carry Polska, nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. mkw. zastosowano wiele nowych rozwiązań.

Do nowego magazynu przeniesione zostały procesy, które do tej pory odbywały się w podwarszawskim Błoniu. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Panattoni A2 Warsaw Park, tuż przy Autostradzie Wolności (popularnej „A dwójce”), która jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla transportu krajowego i międzynarodowego.

- Zmiana magazynu to dla nas niezbędna inwestycja z punktu widzenia biznesu. Nasze potrzeby związane z realizacją procesów logistycznych wzrosły, a możliwość przeniesienia ich do A2 Warsaw Park w Adamowie, m.in. dzięki większej efektywności składowania, z pewnością je zaspokoi. Magazyn został zbudowany pod nasze potrzeby. Dzięki temu możemy wdrożyć innowacyjne metody obsługi zleceń kluczowego klienta w tej lokalizacji, w sposób dedykowany dla niego oraz szereg nowości technicznych ułatwiających i usprawniających pracę zatrudnionych tu osób - mówi Jolanta Sawińska, dyrektor regionu, Raben Logistics Polska.

To co wyróżnia obecną lokalizację to nie tylko hala wysokiego składu (o wys.12,5 m, z czego 11,7 m to wysokość składowania), czy zaplanowany magazyn do składowania cieczy palnych.  To także nowoczesne rozwiązania zastosowane wewnątrz magazynu, w tym automatyczny system sortujący stworzony dzięki efektywnej współpracy z klientem operatora – firmą Makro. W obiekcie zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność i dokładność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników. Warto tu wspomnieć, że hale wyposażone zostały w nowoczesne zabezpieczenia p. poż., wraz z systemem tryskaczy, zgodnym ze standardami NFPA13, a we wspomnianej hali dla cieczy palnych dodatkowo znajdą się tryskacze międzyregałowe. Transport palet wewnątrz magazynu zapewniają wózki widłowe z nowoczesnymi bateriami litowo-jonowymi, których atutem jest krótki czas uzupełniania energii oraz możliwość doładowywania akumulatorów.  Podnosi to wydajność pracy oraz pozwala uzyskać lepsze zdolności przeładunkowe w magazynie. Podobnie jak stosowana w oddziale technologia Put 2 Light, czyli kompletowanie zleceń przy wykorzystywaniu wskazań świetlnych. Zadbano także o kierowców przyjeżdzających do hali Raben. Czeka na nich 45 miejsc parkingowych dla pojazdów ciężarowych. Zastosowano też ekologiczne i prośrodowiskowe rozwiązaniach na terenie obiektu. Od rozwiązań takich jak wspomniane wcześniej wózki Li-Ion, poprzez elewację budynku, w której zastosowano płyty absorbujące energię cieplną aż do zainstalowanych na zewnątrz budynku budek lęgowych dla motyli i nietoperzy.  

Inwestycja w nowy magazyn była możliwa między innymi dzięki partnerskiej współpracy pomiędzy Raben i Makro. A wdrożone tu nowoczesne rozwiązania, pozwolą na jeszcze sprawniejszą realizację zleceń.

(źr. Grupa Raben)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.