Konto pracodawcy


CEVA Logistics wzmacnia pozycję lidera logistyki kontraktowej dla e-commerce

CEVA Logistics, wzmacnia pozycję lidera europejskiej logistyki kontraktowej dla e-commerce w obsłudze różnych branż. W Polsce CEVA dynamicznie rozwija usługi e-commerce dla branży telecom i DIY. Z kolei we Włoszech CEVA Logistics Italia i spółka Emmelibri z Grupy Messaggerie podpisały ostatnio list intencyjny w sprawie otwarcia innowacyjnego centrum logistyki dla dystrybucji książek.

CEVA Logistics w Polsce obsługuje centra dystrybucji e-commerce w 5 lokalizacjach i świadczy pełen wachlarz usług w zakresie logistyki kontraktowej m.in. dla liderów branży telekomunikacyjnej i DIY. Zapewnia obsługę nawet najbardziej złożonych procesów oferując dedykowane, dostosowane do specyfiki branży rozwiązania IT, zarządzanie kanałami B2B/B2C, usługi pick&pack, wysyłkę, zarządzanie zwrotami oraz doradztwo logistyczne. Operator stawia na innowacje zarówno w zakresie ciągłego doskonalenia systemów IT jak i wykorzystania najnowszych, dostępnych technologii w celu optymalizacji powierzchni i automatyzacji procesów. CEVA stale też pozyskuje nowych klientów i podpisuje długoletnie umowy na ich obsługę tak w Polsce jak i w całej Europie.

Księgarski e-commerce
Ostatnio CEVA Logistics Italia i spółka Emmelibr z Grupy Messaggerie podpisały list intencyjny w sprawie otwarcia innowacyjnego centrum dystrybucji książek. Będzie to jeden z najnowocześniejszych magazynów logistycznych tego typu w Europie. Znaczące inwestycje w ten obiekt zaplanowano na rok 2021.
Wspólny projekt zakłada też utworzenie spółki joint venture oraz podpisanie umowy na dostawę usług logistycznych dla Messaggerie Libri (MeLi) na 12 lat. Emmelibri jest najważniejszym włoskim dystrybutorem materiałów wydawniczych, obecnym na rynku od ponad 100 lat. Współpraca między CEVA i MeLi rozpoczęła się już w latach 90. Od 2013 roku CEVA odpowiada za obsługę centrum logistycznego City of Books w Stradella w Pavii, gdzie magazynowane są książki i inne produkty dystrybuowane przez Messaggerie Libri.

- Jestem bardzo zadowolony z podpisania umowy z MeLi. Dziś otwiera się przez nami nowy rozdział, jeszcze bardziej obiecujący niż dotychczasowa, dziesięcioletnia współpraca między CEVA i MeLi.  Partnerstwo pozwoli nam jeszcze lepiej stawić czoła wyzwaniom przyszłości w logistyce. Tak jak do tej pory, będziemy się nadal dzielić się naszym doświadczeniem i know-how. Chciałbym jednocześnie podziękować pracownikom CEVA, La Città del Libro i zespołowi MeLi, który uznał nas za lidera włoskiej logistyki – powiedział Christophe Boustouller, dyrektor generalny CEVA Logistics Italia.

- Dzięki współpracy z CEVA Italia, Messaggerie z pełnym zaangażowaniem wchodzi do branży logistycznej. Teraz możemy wspólnie stawić czoła wyzwaniom przyszłości w dziedzinie logistyki i innowacji technologicznych, dla naszych klientów z branży wydawniczej oraz całego rynku książek we Włoszech – podsumował Alberto Ottieri, wiceprezes i dyrektor generalny Emmelibri srl.

(źr. CEVA Logistics)

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
Jak zarządzać łańcuchem dostaw po pandemii COVID-19?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Linie Emirates zwiększają ładowność, usuwając fotele z kabiny klasy ekonomiczne ...
DKV chce zwiększyć dostęp do strzeżonych parkingów dla aut ciężarowych
Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel
CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce
Pierwsze FLIRTy wjeżdżają na tory
Fracht FWO Polska dynamicznie rozwija transport morski kontenerów
GLS wprowadza na polski rynek rowery kurierskie
Innowacyjne rozwiązanie Hillebrand chroni beczki przed TCA w transporcie
Dachser Polska w nowej siedzibie w Strykowie k. Łodzi
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC