Konto pracodawcy


UPS Flight forward i CVS wdrażają dostawy za pomocą dronów

Spółka UPS Flight Forward (UPSFF) będzie wykorzystywała drony w dostawach leków na receptę z apteki CVS do The Villages, największej w Stanach Zjednoczonych wspólnoty domów spokojnej starości na Florydzie, w której mieszka ponad 135 tys. osób. Do wykonania usługi będzie wykorzystywany system M2 firmy Matternet.
Transport za pomocą drona umożliwia szybką dostawę leków z zachowaniem zasad dystansu społecznego i jest to zarazem wygodna alternatywa dla wyjścia do apteki. Pozwala ona także chronić życie personelu medycznego będącego na pierwszej linii frontu walki z COVID-19.

- Nasza usługa dostawy za pomocą dronów pomoże CVS w bezpiecznym i skutecznym doręczaniu leków do ogromnej wspólnoty domów spokojnej starości i pozwoli mieszkańcom otrzymać lekarstwa bez potrzeby wychodzenia z domu” – powiedział Scott Price, główny specjalista ds. strategii i transformacji w UPS. „UPS aktywnie angażuje się w walkę z koronawirusem, a wprowadzenie tej usługi jest kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem wspierającym naszych klientów”.  

W ubiegłym roku UPS i CVS ogłosili plany wspólnego rozwijania usługi dostaw za pomocą dronów. W październiku 2019 firmy z sukcesem ukończyły  pierwsze dostawy leków na receptę z apteki CVS w Cary w Karolinie Północnej. Nowa usługa dla ośrodka The Villages w centralnej Florydzie będzie realizowana od początku maja zgodnie z zapisami Części 107 certyfikatu FAA, który upoważnia do wykonywania operacji podczas pandemii i bieżącego monitorowania potrzeb po jej zakończeniu. Usługa mogłaby zostać rozszerzona o dwie dodatkowe apteki CVS w rejonie.  

Pierwsze loty będą odbywać się na dystansie krótszym niż pół mili, a drony dotrą do punktu niedaleko wspólnoty domów spokojnej starości. Na początku, samochód dostawczy będzie podjeżdżał pod drzwi mieszkańca, by sfinalizować doręczenie. Rok temu firmy UPS i Matternet wprowadziły podobną usługę logistyczną na terenie kampusu flagowego szpitala WakeMed w obszarze metropolitalnym Raleigh w Karolinie Północnej. W jej ramach zostało wykonanych ponad 3700 lotów zgodnych z zapisami Części 107 certyfikatu FAA. W czerwcu 2019 UPS utworzył spółkę UPS Flight Forward, która później, we wrześniu 2019 r., otrzymała zgodę na utworzenie linii lotniczej dronów operującej zgodnie z zapisami Części 135 certyfikatu FAA. Firmy wprowadziły później obsługę systemu opieki medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, zgodnie z przepisami Części 107 certyfikatu FAA.
UPS Flight Forward analizuje perspektywy wsparcia system medycznego w dobie pandemii COVID-19. W kwietniu firma ogłosiła swoje uczestnictwo w testach w Virginii, których celem jest określenie, wspólnie z rządem USA i partnerami, w jaki sposób drony mogą pomóc lekarzom walczącym z koronawirusem.     

(źr. UPS)

kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
Grupa Raben ponownie Marką Godną Zaufania
Agility realizuje kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
Emirates SkyCargo oferują już regularne loty cargo
DB Schenker przedłuża współpracę z NEONET
GEFCO otwiera centrum dystrybucyjne w Schiphol
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC