Konto pracodawcy


Prologis wybuduje największe w Polsce centrum dystrybucji – najemcą Euro-net

Prologis wybuduje jedno z największych w Polsce, pod względem powierzchni zabudowy, centrów dystrybucji do obsługi handlu tradycyjnego oraz e-commerce dedykowane jednemu klientowi. Developer podpisał umowę ze swoim wieloletnim klientem, firmą Euro-net – właścicielem ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD na wynajem, rekordowych pod względem powierzchni zabudowy - 160 tys. m kw. w Prologis Park Janki.

Park ten, zlokalizowany zaledwie 15 kilometrów od centrum Warszawy i 14 kilometrów od lotniska Okęcie, został wybrany przez EURO-net – właściciela ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD – jako centrum dystrybucyjne dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce. Transakcja obejmuje budowę dwóch budynków typu build-to-suit (BTS) o łącznej powierzchni niemal 125 tys. metrów kwadratowych oraz przedłużenie obecnie obowiązującej umowy najmu.  

Największe centrum dystrybucji
EURO-net Sp. z o.o. jest właścicielem sieci wyspecjalizowanych sklepów RTV EURO AGD, oferujących elektronikę użytkową. Sieć działa w modelu omnichannel, oferując produkty zarówno poprzez sklepy stacjonarne, jak i sklepy internetowe. Chcąc zapewnić jeszcze większą efektywność operacyjną, EURO-net zdecydował się na znaczne powiększenie powierzchni magazynowych, tworząc jedno z największych w Europie centrów dystrybucyjnych dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce.
- Jako lider rynku elektroniki użytkowej, koncentrujemy się na stałym rozwoju i zapewnieniu klientom jak najlepszych doświadczeń w kontakcie z naszą marką. A klient oczekuje przede wszystkim szerokiego wyboru, dostępności towarów i szybkiej dostawy, z tego względu powiększamy nasze powierzchnie magazynowe i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania logistyczne. Stworzenie, jednego z największych, centrum dystrybucyjnego w Polsce dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce umożliwi nam optymalizację działań operacyjnych, a jednocześnie – co było dla nas bardzo ważne – stworzenie przyjaznej przestrzeni do pracy. Cieszymy się, że wspólnie z Prologis wypracowaliśmy projekt, zapewniający pracownikom wygodne i komfortowe miejsca pracy, udogodnienia komunikacyjne, uwzględniający także przestrzenie zielone i oranżerie. Nasze wieloletnie, pozytywne doświadczenia ze współpracy z Prologis zdecydowały o wyborze tego partnera biznesowego i podpisaniu z nim umowy na kolejne lata - powiedziała Dorota Grubka, dyrektor ds. najmu i administracji, EURO-net Sp. z o.o..

Inwestycja dla EURO-net zostanie zrealizowana na działce w całości należącej do Prologis, o powierzchni 24 hektarów, co daje możliwość dalszego rozwoju firmy w ramach tego samego parku logistycznego. Na obiekt przypadnie 820 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 74 dla ciężarowych, cztery wiaty dla rowerzystów i cztery stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych. Strefa przydokowa została zaprojektowana tak, by ułatwić załadunek i rozładunek – cofnięto pierwszą linię słupów, a całość doświetlono światłem sztucznym 300 lx oraz dziennym do wartości 5%. Podwójny wjazd i wyjazd dla aut ciężarowych oraz osobne punkty dedykowane samochodom osobowym, jak również kołowrotki dla ruchu pieszego znacząco upłynnią ruch i podniosą bezpieczeństwo pracowników.

W nowo powstających budynkach, podobnie jak we wszystkich magazynach Prologis w Polsce, wdrożone zostaną także istotne rozwiązania wspierające zarządzanie i obsługę techniczną nieruchomości. Należą do nich system smart meteringu, który umożliwia klientom zdalny odczyt i monitorowanie liczników zużycia wszystkich mediów w obiektach, a także systemy do zdalnej obsługi technicznej budynków oraz automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych.
- Podczas 12-letniej współpracy z Euro-net postawiliśmy na poznanie i zrozumienie oczekiwań biznesowych naszego klienta. Biorąc pod uwagę jego dynamiczny rozwój zaproponowaliśmy rozwiązania, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się wymaganiom logistycznym, w tym efektywniejszej i szybszej dystrybucji na potrzeby rosnącego segmentu e-commerce. To jedna z największych tego typu umów w Polsce, a potrojenie zajmowanej dotychczas przez EURO-net w Prologis Park Janki powierzchni zabudowy podkreśla znaczenie świetnej lokalizacji oraz jest świadectwem wartości naszej strategii koncentrującej się na klienciem - powiedziała Kamila Pruk, senior leasing officer Prologis w Polsce.

Z myślą o pracownikach   
Nowy Prologis Park Janki będzie nowoczesnym i spełniającym zasady zrównoważonego rozwoju centrum dystrybucyjnym oraz miejscem przyjaznym dla pracowników. Na jego terenie znajdzie się wystarczająca ilość miejsc parkingowych oraz wiaty rowerowe, a korzystający z komunikacji publicznej mają do dyspozycji przystanek autobusowy w odległości zaledwie 500 metrów od parku. Część biurową parku zaprojektowano tak, by pracowało się w niej wygodnie i w przyjaznej atmosferze. W tym celu w większości biur będą windy a otwarta przestrzeń pozwoli na swobodny dostęp dużej ilości naturalnego światła. Zaplanowano też wielobarwne oranżerie. Na zewnątrz obiektu powstaną zieleńce z drzewami i krzewami, a wzdłuż ulicy Rodzinnej zostaną zasadzone drzewa.

(źr. Prologis)

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wakacje na „L4” – czy zabraknie rąk do pracy?
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
W Gdyni powstanie nowa droga do portu
CEVA Logistics i Miele przedłużają współpracę
VIVE Logistics nawiązało współpracę z Jeronimo Martins Polska
Największy magazyn centralny PepsiCo pracuje już na pełnych obrotach
DB Schenker otworzył w Sosnowcu magazyn Container Freight Station
ID Logistics wzmacnia współpracę z Lindt&Sprüngli
LPP wykorzystuje sztuczną inteligencję do kompletacji zamówień internetowych
Linie Emirates zwiększają ładowność, usuwając fotele z kabiny klasy ekonomiczne ...
DKV chce zwiększyć dostęp do strzeżonych parkingów dla aut ciężarowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC