Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP Cargo szuka prezesa - Łukasz Boroń rezygnuje

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje prasowe, iż Łukasz Boroń przestanie być prezesem PKP Cargo. Jak dowiedzieliśmy się z dzisiejszego komunikatu prasowego - dzisiaj (18 listopada) Łukasz Boroń – prezes zarządu PKP CARGO złożył rezygnację z pełnionej przez niego funkcji ze skutkiem natychmiastowym. Jako przyczynę podał sytuację osobistą. Rezygnacja została złożona przewodniczącemu rady nadzorczej - Jakubowi Karnowskiemu.
Do czasu wyboru nowego prezesa przez radę nadzorczą spółki, pełniącym obowiązki prezesa będzie Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych - czytamy w komunikacie spółki.

- Dziękuję panu Łukaszowi Boroniowi za jego wkład w sukces rynkowy PKP Cargo, w szczególności zaś za wysiłek włożony w udany debiut giełdowy spółki – mówi Jakub Karnowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP CARGO S.A. oraz Prezes Zarządu PKP S.A.
Nowy prezes spółki zostanie wyłoniony przez Radę Nadzorczą w poszerzonym składzie osobowym zgodnie z postanowieniami Statutu i Regulaminu Powoływania Członków Zarządu.
Łukasz Boroń najpierw, od lipca 2012 r. pełnił funkcji członka zarządu ds. finansowych w a w lutym br. objął stanowisko prezesa, zastępując Wojciecha Balczuna, który złożył rezygnację z tej funkcji w styczniu 2013.
źródło: PKP Cargo

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.